TYP: a1

Velux 5 Oceans - Derek Hatfield trzeci na mecie

poniedziałek, 22 listopada 2010
Weronika Morys
onEditionW niedzielę o godzinie 14:37 lokalnego czasu RPA kanadyjski żeglarz Derek Hatfield na jachcie Active House zakończył w Kapsztadzie pierwszy etap okołoziemskich regat, zajmując trzecie miejsce w wyścigu.

57-letni Hatfield jest doświadczonym żeglarzem, który ma już na swoim koncie jedno zwycięstwo w regatach Velux 5 Oceans, w edycji 2002/2003. Po przepłynięciu linii mety do Dereka dołączyła żona Patiane Verburgh i razem dopłynęli do portu przy North Wharf. Tam czekał już tłum kibiców oraz zdobywcy dwóch pierwszych miejsc - Brad Van Liew, który dopłynął do mety tydzień temu i Zbigniew „Gutek” Gutkowski, który zakończył pierwszy etap w ubiegłą środę.

Trzecia pozycja nie przyszła Kanadyjczykowi bez wysiłku. Problemy z autopilotem sprawiły, że musiał ciągle czuwać nad kursem łódki. Cały czas w niewielkiej odległości za nim znajdował się Brytyjczyk Chris Stanmore-Major, a walka o trzecie miejsce nie ustawała niemal od ostatnich mil. Chris spodziewany jest na mecie w poniedziałek jako czwarty z kolei zawodnik.


Klasyfikacja trzech pierwszych zawodników:

Brad Van Liew: czas 1 etapu: 28 dni, 1 godzina, 51 minut
Gutek: czas 1 etapu: 31 dni, 6 godzin, 3 minuty
Derek Hatfield: czas 1 etapu: 33 dni, 22 godziny, 37 minuty

Zapraszamy na www.velux5oceans.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 December

W Berdyczowie urodził się Józef Korzeniowski, pisarz marynista, znany później jako Joseph Conrad; jako młody człowiek wyemigrował do Anglii, gdzie zaciągnął się na statek. Po latach służby na morzu osiadł w południowej Anglii, gdzie zmarł w 1925 r.
czwartek, 3 grudnia 1857