TYP: a1

Velux 5 Oceans - Brad 100 Mm od mety

wtorek, 1 marca 2011
Weronika Morys
Zbigniew Gutkowski/w-w-i.com
Zbigniew Gutkowski/w-w-i.com
Niecałe 100 Mm dzieli Amerykanina Brada Van Liew od mety trzeciego etapu wokółziemskich regat Velux 5 Oceans. Zakończenie tej części wyścigu zaplanowane jest w urugwajskim Punta del Este.


Van Liew jest spodziewany na mecie już dzisiaj, tymczasem dwóch kolejnych zawodników - Zbigniewa Gutkowskiego i Dereka Hatfielda - czeka walka do samego końca o drugie miejsce. Obecnie Gutek traci kilka mil morskich do Hatfielda. Gutkowski nie jest w stanie regulować pozycji uszkodzonego kila, co pozwoliłoby mu przyspieszyć. Niestety przy tego rodzaju awarii Polak musi myśleć przede wszystkim o swoim bezpieczeństwie. Gutek skupia się teraz na doprowadzeniu swojego jachtu “Operon Racing” do portu, a rywalizacja zeszła na dalszy plan.

Więcej informacji na www.velux5oceans.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 czerwca

Stocznia w Gandawie przekazała armatorowi Star Clipper wielki pasażerski żaglowiec "Star Flyer", oceniony jako "żeglarski szlagier" z racji rozwiązań technologicznych.
niedziela, 16 czerwca 1991
W Goteborgu kończą się regaty Volvo Ocean Race 9 edycji, wygrywa Mike Senderson na "ABN Ambro Bank".
piątek, 16 czerwca 2006
Zmarł Bernard Moitessier, m.in. słynny z rejsu na jachcie "Joshua" dookoła świata, autor wielu książek żeglarskich, m.in. "Pod żaglami wokół Hornu", Długa droga".
czwartek, 16 czerwca 1994
Serge Madec na "Jet Services V" ustanowił rekord przejścia północnego Atlantyku na 6 dni, 13 godzin, 3 minuty i 32 sekundy. Później rekord ten został pobity przez Steve'a Fossetta na "Playstation" (4 dni, 17 godzin, 28 minut i 6 sekund).
sobota, 16 czerwca 1990