TYP: a1

V edycja najdłuższych regat na Bałtyku - SailBook Cup 2015

wtorek, 10 lutego 2015
Informacja prasowa
18 lipca w samo południe rozpoczną się najdłuższe regaty na Bałtyku – SailBook Cup 2015. W tym roku ponad trzydzieści jachtów wyruszy w trasę z Sopotu dookoła szwedzkiej wyspy Gotlandii, by zmagać się z wiatrem, wodą, przeciwnikiem oraz swoimi słabościami.Na stronie regat licznik miarowo odlicza czas do kolejnej edycji SailBook Cup. Już po raz piąty organizatorzy zamierzają przybliżyć żeglarzom oraz wszystkim sympatykom morskiej przygody ideę długodystansowych wyścigów po wodach Bałtyku.

Bałtyckie regaty śladem pionierów polskiego żeglarstwa morskiego
Latem 1934 roku z Gdyni do Visby na Gotlandii wyruszyło sześć jachtów. Były to pierwsze w historii polskiego żeglarstwa regaty na tak długiej trasie. Wzięli w nich udział najlepsi polscy żeglarze, w tym gen. Zaruski na s/y Temida I. "Dziwne to były regaty. Bez nagród, pompy, reprezentacji, prezesowskich mów, publiczności. Ot, skromna uroczystość domowa, żeglarzy, którzy nie po puchary i żetony, a dla własnej satysfakcji ruszają na bezkrwawe boje." – napisał w swojej relacji z wyścigu dziennikarz "Sportu Wodnego". Regaty SailBook Cup 2015 nawiązują do tych sprzed osiemdziesięciu lat, zarówno w charakterze, jak i długości. Nagrodą główną upamiętniającą pierwsze regaty morskie jest srebrny puchar przechodni SailBook Cup z lat 30' ubiegłego wieku.

SailBook Cup 2015 – informacje organizacyjne
Regaty SailBook Cup 2015 odbędą się w dniach 18-26 lipca 2015 r. na trasie Sopot-Visby-Sopot, z okrążeniem wyspy Gotska Sandön prawą burtą. Rywalizacja odbywać się będzie w trzech klasach: ORC, KWR oraz Open. Regaty SailBook Cup zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego jako regaty morskie, które są premiowane dodatkowymi punktami.
Śledzenie postępów jachtów będzie możliwe dzięki najnowszej technologii światowego lidera trackingu YelowBrick.

Szczegółowe informacje dostępne są na SailBook CUP (www.sailbookcup.pl), SailBook.pl (www.sailbook.pl) i FB Regaty SailBook Cup 2015

Organizatorem imprezy jest SailBook.pl – największy portal na Pomorzu, skupiony na rozprzestrzenianiu wieści marynistycznych wśród pasjonatów sportów wodnych. Zgłoszenia do regat można dokonać na stronie internetowej www.sailbookcup.pl oraz e-mailem: regaty@sailbook.pl. Do regat nie ma wpisowego. Termin zgłoszeń upływa 15 czerwca.
Tagi: regaty, bałtyk, sailbook, cup
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933