TYP: a1

Upalne i bezwietrzne Regaty o Puchar Prezydenta Olsztyna

środa, 13 sierpnia 2014
Informacja prasowa
Regaty z cyklu PPJK w Olsztynie zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz firmę SKYSAIL, przyciągnęły w tym roku 24 załogi w klasach T1, T2, T3, Omega Standard oraz DZ.

Puchar Prezydenta Olsztyna
Fot. Dorota Bieńkowska

W dniach 08 – 10 sierpnia jezioro Ukiel i Baza Sportów Wodnych „Słoneczna Polana” stało się miejscem rywalizacji miedzy załogami oraz wspólnej zabawy. Regaty oficjalnie otwarto rano 9 sierpnia, niestety z przyczyn niezależnych od nikogo (brak wiatru) wyścigi zostały odroczone do godz. 14.00, kiedy to komisja sędziowska pod czujnym okiem Jarosława Bazylko (sędzia główny) podjęła decyzję o wyjściu na wodę. W sobotę rozegrano jeden wyścig, podczas którego wyłonili się liderzy w poszczególnych klasach: T1 – Andrzela; T2 – Rafa; T3 – LEGENDA II; Omega Standard – Wierni Wałcz oraz DZ – Pablo i Bo Warmia.

Po słonecznym i prawie bezwietrznym dniu, załogi bawiły się na żeglarskiej biesiadzie przy dźwiękach zespołu NINTH PASSENGER z Warszawy. Niedziela był już łaskawsza dla żeglarzy i przy słabym, choć zmiennym wietrze udało się rozegrać jeszcze 3 wyścigi.

W klasyfikacji ogólnej w klasie T1 na pierwszym miejscu utrzymał się jacht ANDRZELA ze sternikiem Andrzejem Rygielskim, w T2 – nadal utrzymał się jacht RAFA którego sternikiem był Marek Kmieć, w T3 – na najwyższym podium stanęła załoga LEGENDY II z Michałem Brzozowskim, w klasie Omega Standard na pierwszym miejscu uplasowała się załoga jachtu POL97 z Adamem Perczyńskim a w klasie DZ na zwycięzcami została załoga jachtu PABLO z Jackiem Bohdanowiczem.

W niedzielne popołudnie dzięki hojnym sponsorom (AQUA SPORT – P.W. MERCATO, SKYSAIL i Hangloos) i organizatorom nikt nie został bez nagrody. Zdobywcy 3 pierwszych miejsc w każdej klasie zostali uhonorowani pucharami i medalami, a wśród wszystkich załóg rozlosowano nagrody niespodzianki, wśród których znalazł się między innymi Silnik Yamaha F 2,5.

Na zakończenie gospodarze i organizatorzy eliminacji PPJK o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna zaprosili wszystkich uczestników do udziału w przyszłorocznych regatach już na nowych obiektach właśnie powstałego Centrum Rekaracyjno-Sportowego „UKIEL”.

Do zobaczenia za rok!

 
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 July

Pierwsze okrążenie Przylądka Horn przez Wollema Schontena.
poniedziałek, 25 lipca 1616
Zmarła Krystyna Eisele, honorowy wicekomandor Yacht Klubu Polski, Zasłużony Działacz Żeglarstwa Polskiego, sędzia klasy państwowej.
niedziela, 25 lipca 2004
Zmarł Jerzy Fijka, sekretarz, a następnie redaktor naczelny "Żagli", fotografik, animator polskiego żeglarstwa.
wtorek, 25 lipca 1995
Na pokładzie s/y "Jurand" w Trzebieży zmarła Elżbieta Kazimierczuk-Dziewulska, organizatorka wielu kursów żeglarskich w Trzebieży, Jastarni, Zegrzynku, była instruktorem żeglarstwa, przodownikiem turystyki żeglarskiej PTTK, żoną znanego autora podręcznikó
sobota, 25 lipca 1981
Towarzystwo Przyjaciół Sportów Wodnych (pierwsza organizacja sportowo-żeglarska w odrodzonej Polsce) zorganizowało pierwsze regaty żeglarskie na wodach Jeziora Charzykowskiego.
niedziela, 25 lipca 1920
Inwazja floty angielskiej na Antwerpię.
wtorek, 25 lipca 1809