TYP: a1

Upalne i bezwietrzne Regaty o Puchar Prezydenta Olsztyna

środa, 13 sierpnia 2014
Informacja prasowa
Regaty z cyklu PPJK w Olsztynie zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz firmę SKYSAIL, przyciągnęły w tym roku 24 załogi w klasach T1, T2, T3, Omega Standard oraz DZ.

Puchar Prezydenta Olsztyna
Fot. Dorota Bieńkowska

W dniach 08 – 10 sierpnia jezioro Ukiel i Baza Sportów Wodnych „Słoneczna Polana” stało się miejscem rywalizacji miedzy załogami oraz wspólnej zabawy. Regaty oficjalnie otwarto rano 9 sierpnia, niestety z przyczyn niezależnych od nikogo (brak wiatru) wyścigi zostały odroczone do godz. 14.00, kiedy to komisja sędziowska pod czujnym okiem Jarosława Bazylko (sędzia główny) podjęła decyzję o wyjściu na wodę. W sobotę rozegrano jeden wyścig, podczas którego wyłonili się liderzy w poszczególnych klasach: T1 – Andrzela; T2 – Rafa; T3 – LEGENDA II; Omega Standard – Wierni Wałcz oraz DZ – Pablo i Bo Warmia.

Po słonecznym i prawie bezwietrznym dniu, załogi bawiły się na żeglarskiej biesiadzie przy dźwiękach zespołu NINTH PASSENGER z Warszawy. Niedziela był już łaskawsza dla żeglarzy i przy słabym, choć zmiennym wietrze udało się rozegrać jeszcze 3 wyścigi.

W klasyfikacji ogólnej w klasie T1 na pierwszym miejscu utrzymał się jacht ANDRZELA ze sternikiem Andrzejem Rygielskim, w T2 – nadal utrzymał się jacht RAFA którego sternikiem był Marek Kmieć, w T3 – na najwyższym podium stanęła załoga LEGENDY II z Michałem Brzozowskim, w klasie Omega Standard na pierwszym miejscu uplasowała się załoga jachtu POL97 z Adamem Perczyńskim a w klasie DZ na zwycięzcami została załoga jachtu PABLO z Jackiem Bohdanowiczem.

W niedzielne popołudnie dzięki hojnym sponsorom (AQUA SPORT – P.W. MERCATO, SKYSAIL i Hangloos) i organizatorom nikt nie został bez nagrody. Zdobywcy 3 pierwszych miejsc w każdej klasie zostali uhonorowani pucharami i medalami, a wśród wszystkich załóg rozlosowano nagrody niespodzianki, wśród których znalazł się między innymi Silnik Yamaha F 2,5.

Na zakończenie gospodarze i organizatorzy eliminacji PPJK o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna zaprosili wszystkich uczestników do udziału w przyszłorocznych regatach już na nowych obiektach właśnie powstałego Centrum Rekaracyjno-Sportowego „UKIEL”.

Do zobaczenia za rok!

 
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 June

Zginął na morzu Kpt. Tadeusz Rożniewski.
wtorek, 14 czerwca 2005
W Rotterdamie odbywa się chrzest s/y "Łódka Bols".
sobota, 14 czerwca 2003
Z Gdańska wyrusza w rejs dookoła świata "Antica" Jerzego Wąsowicza.
niedziela, 14 czerwca 1998
Z portu Falmouth wyszedł w rejs mały kecz "Suahili" z Robinem Knox-Johnstonem na pokładzie; powrócił do tego samego portu 22.04.1969 r.; trasa rejsu wiodła dookoła świata z okrążeniem trzech przylądków: Horn, Leeuwin i Dobrej Nadziei.
piątek, 14 czerwca 1968