TYP: a1

Tychy zapraszają na festiwal szantowy

piątek, 31 grudnia 2010
Joanna Tomczak
MechanicyJeśli styczeń, to i tyski Port Pieśni Pracy. W tym roku jednak złamana zostanie wieloletnia tradycja i zamiast w ostatni weekend pierwszego miesiąca roku, festiwal odbędzie się 21 i 22 dnia stycznia. Za to, po zeszłorocznej tymczasowej wyprowadzce, wróci on w gościnne progi Szkoły Muzycznej.

Dzień pierwszy imprezy, piątek, to koncerty bardów przeplatane występami zespołów rywalizujących o Wielki Dzwon Portu Pieśni Pracy. Taka formuła konkursu sprawdziła się znakomicie w Charzykowach, ciekawe jak zadziała w Tychach?

Gwiazdami pierwszego piątkowego koncertu będą:
Jerzy Porębski
Grzegorz Gooroo Tyszkiewicz
Włodek Trzeci Dębski
Chris Ricketss & Mark Willshire.

Zespoły konkursowe nie są jeszcze znane, gdyż wciąż mogą się zgłaszać. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj: http://pppfest.iherald.pl/kontakt/konkurs

Po zakończeniu Koncertu Bardów, czas na premierę. Podczas różnych edycji PPP wiele zespołów promowało swoje płyty – Prawdziwe Perły, Sąsiedzi, Pchnąć w Tę Łódź Jeża czy North Wind. W tym roku czas na Bez Paniki. O 23.00 ponownie otworzą się podwoje Szkoły Muzycznej, tym razem dla chłopaków z Dąbrowy Górniczej oraz ich gości. Szczegóły koncertu nie są jeszcze znane, ale z czystym sumieniem mogę wszystkich zapewnić – będzie dobrze.

W sobotę zapraszamy na godzinę 17.00, kiedy to estradę we władanie przejmą zespoły ze Śląska (i okolic).

A będą to:

Banana Boat
Poszedłem na Dziób
Prawdziwe Perły
Mechanicy Shanty
Indygo
Nok Rei.

Czyli mieszanina szant, folku, bluegrassu, śpiewów a capella i współczesnej piosenki żeglarskiej.

Jednak to nie koniec sobotniej zabawy. Dla wybrańców fortuny (czytaj: zwycięzców konkursu, losowania wśród nabywców karnetów oraz zaproszonych gości) swe wrota otworzy ponownie Pub Browarów Tyskich. Na jego scenie będziemy mogli jeszcze raz usłyszeć wszystkich wykonawców tegorocznego festiwalu. O szczegółach konkursu i losowania będziemy informować.

Karnety opłaca się zakupić z jeszcze jednego powodu – do każdego z nich dołączona zostanie nowiutka płyta Bez Paniki – naprawdę warto!

Wszelkie szczegóły dotyczące Portu znajdziecie na stronie festiwalu: http://pppfest.iherald.pl/
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 March

W Wellington urodził się Russel Coutts; był sternikiem w "Team New Zealand". W ich barwach obronił Puchar dla Nowej Zelandii.
czwartek, 1 marca 1962
W rejsie z Australii do Europy ginie bez wieści bark "Admirał Karpfanger" ex "L'anenir".
wtorek, 1 marca 1938
W okołoziemskim rejsie "Dar Pomorza" pod Kapitanem Konstantym Maciejewiczem opływa Przylądek Horn; było to pierwsze przejscie przylądka pod polską banderą.
poniedziałek, 1 marca 1937
Urodził się Kpt. Andrzej Urbańczyk, żeglarz, pisarz, kompozytor piosenek żeglarskich, aforysta, poeta, swego czasu kolarz, judoka, wojujący pacyfista, obrońca zwierząt, najczęściej nagradzany kapitan Rejsu Roku, organizator i dowódca pierwszej powojennej
niedziela, 1 marca 1936
"Dar Pomorza" jako pierwszy polski statek zawija do Japonii.
piątek, 1 marca 1935
Konstanty Maciejewicz rozpoczyna pracę w PSM w Tczewie.
środa, 1 marca 1922