TYP: a1

Tychy zapraszają na festiwal szantowy

piątek, 31 grudnia 2010
Joanna Tomczak
MechanicyJeśli styczeń, to i tyski Port Pieśni Pracy. W tym roku jednak złamana zostanie wieloletnia tradycja i zamiast w ostatni weekend pierwszego miesiąca roku, festiwal odbędzie się 21 i 22 dnia stycznia. Za to, po zeszłorocznej tymczasowej wyprowadzce, wróci on w gościnne progi Szkoły Muzycznej.

Dzień pierwszy imprezy, piątek, to koncerty bardów przeplatane występami zespołów rywalizujących o Wielki Dzwon Portu Pieśni Pracy. Taka formuła konkursu sprawdziła się znakomicie w Charzykowach, ciekawe jak zadziała w Tychach?

Gwiazdami pierwszego piątkowego koncertu będą:
Jerzy Porębski
Grzegorz Gooroo Tyszkiewicz
Włodek Trzeci Dębski
Chris Ricketss & Mark Willshire.

Zespoły konkursowe nie są jeszcze znane, gdyż wciąż mogą się zgłaszać. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj: http://pppfest.iherald.pl/kontakt/konkurs

Po zakończeniu Koncertu Bardów, czas na premierę. Podczas różnych edycji PPP wiele zespołów promowało swoje płyty – Prawdziwe Perły, Sąsiedzi, Pchnąć w Tę Łódź Jeża czy North Wind. W tym roku czas na Bez Paniki. O 23.00 ponownie otworzą się podwoje Szkoły Muzycznej, tym razem dla chłopaków z Dąbrowy Górniczej oraz ich gości. Szczegóły koncertu nie są jeszcze znane, ale z czystym sumieniem mogę wszystkich zapewnić – będzie dobrze.

W sobotę zapraszamy na godzinę 17.00, kiedy to estradę we władanie przejmą zespoły ze Śląska (i okolic).

A będą to:

Banana Boat
Poszedłem na Dziób
Prawdziwe Perły
Mechanicy Shanty
Indygo
Nok Rei.

Czyli mieszanina szant, folku, bluegrassu, śpiewów a capella i współczesnej piosenki żeglarskiej.

Jednak to nie koniec sobotniej zabawy. Dla wybrańców fortuny (czytaj: zwycięzców konkursu, losowania wśród nabywców karnetów oraz zaproszonych gości) swe wrota otworzy ponownie Pub Browarów Tyskich. Na jego scenie będziemy mogli jeszcze raz usłyszeć wszystkich wykonawców tegorocznego festiwalu. O szczegółach konkursu i losowania będziemy informować.

Karnety opłaca się zakupić z jeszcze jednego powodu – do każdego z nich dołączona zostanie nowiutka płyta Bez Paniki – naprawdę warto!

Wszelkie szczegóły dotyczące Portu znajdziecie na stronie festiwalu: http://pppfest.iherald.pl/
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935