TYP: a1

Przegląd Konkursowy Shanties 2011

czwartek, 30 grudnia 2010
Joanna Tomczak
Shanties

Tradycyjnie już nowy rok festiwalowy rozpocznie się od Przeglądu Konkursowego Shanties 2011. 8 stycznia spotkamy się w krakowskiej Rotundzie przy ulicy Oleandry 1, aby wysłuchać aż trzynastu (miejmy nadzieję, że liczba ta nie przyniesie pecha, a samo szczęście) wykonawców, którzy w bieżącym (jeszcze) roku uzyskali nominacje do przeglądu poprzez wywalczenie laurów w innych konkursach. Wśród uczestników znajdą się tym razem zarówno soliści, duety jak i zespoły, w tym również grupy śpiewające a cappella.


Zagrają dla nas:

Poszedłem na Dziób
Nok Rei
Kamil Badzioch i Łukasz Zięba
Shantażyści
Aura Mesy
Happy Crew
Marta Śliwa
Fucus
Tomasz „Grom” Paciorek i Jasiek Drzewiecki
oJ taM
Fregata
Może i My.

Przegląd rozpocznie się o 19.00, a już w czasie jego trwania, od 21.00, młodych wykonawców będzie można usłyszeć również na deskach sceny Tawerny Stary Port, gdzie około 01.00 nastąpi ogłoszenie wyników.

Imprezę w Rotundzie poprowadzi Piotr Zadrożny, a w jury zasiądą Agnieszka Krajewska, Izabela Puklewicz, Andrzej Brońka, Marcin Chatys oraz Wojciech Harmansa.

Do zobaczenia w Krakowie!

Strona festiwalu: www.shanties.pl

Na zdjęciu: część Happy Crew w czasie Przeglądu 2010
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 July

W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht
sobota, 12 lipca 2003
S/y "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim minął metę regat TARS 1972 jako dwunasty jacht (czas 30 dni, 16 godzin, 55 minut).
środa, 12 lipca 1972
W Gdańsku zwodowano jacht "Konstanty Maciejewicz"; w pierwszy rejs wyruszył na trasę wokół Ameryki Południowej z przejściem Przylądka Horn ze wschodu na zachód.
poniedziałek, 12 lipca 1971
Umieszczenie "Victory" w suchym doku w Portsmouth.
środa, 12 lipca 1922