TYP: a1

Przegląd Konkursowy Shanties 2011

czwartek, 30 grudnia 2010
Joanna Tomczak
Shanties

Tradycyjnie już nowy rok festiwalowy rozpocznie się od Przeglądu Konkursowego Shanties 2011. 8 stycznia spotkamy się w krakowskiej Rotundzie przy ulicy Oleandry 1, aby wysłuchać aż trzynastu (miejmy nadzieję, że liczba ta nie przyniesie pecha, a samo szczęście) wykonawców, którzy w bieżącym (jeszcze) roku uzyskali nominacje do przeglądu poprzez wywalczenie laurów w innych konkursach. Wśród uczestników znajdą się tym razem zarówno soliści, duety jak i zespoły, w tym również grupy śpiewające a cappella.


Zagrają dla nas:

Poszedłem na Dziób
Nok Rei
Kamil Badzioch i Łukasz Zięba
Shantażyści
Aura Mesy
Happy Crew
Marta Śliwa
Fucus
Tomasz „Grom” Paciorek i Jasiek Drzewiecki
oJ taM
Fregata
Może i My.

Przegląd rozpocznie się o 19.00, a już w czasie jego trwania, od 21.00, młodych wykonawców będzie można usłyszeć również na deskach sceny Tawerny Stary Port, gdzie około 01.00 nastąpi ogłoszenie wyników.

Imprezę w Rotundzie poprowadzi Piotr Zadrożny, a w jury zasiądą Agnieszka Krajewska, Izabela Puklewicz, Andrzej Brońka, Marcin Chatys oraz Wojciech Harmansa.

Do zobaczenia w Krakowie!

Strona festiwalu: www.shanties.pl

Na zdjęciu: część Happy Crew w czasie Przeglądu 2010
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972