TYP: a1

Trening z przeszkodami na Zawiszy

czwartek, 1 czerwca 2017
Informacja prasowa

W sobotę, 10 czerwca, na pokładzie Zawiszy odbędzie się nietypowe wydarzenie. Tego dnia 70 biegaczy będzie miało okazję wziąć udział w treningu do biegów z przeszkodami.

Treningi na żaglowcu dla jednej grupy trwają godzinę i zaczynają się o pełnych godzinach. Pierwsi biegacze rozpoczną o 11.00, ostatnia grupa wejdzie na statek o 17.00. Prowadzącymi będą weterani tego typu biegów z BigYellowFoot Adventure Team. Organizatorzy zapewniają potężne zestawy ćwiczeń, które wzmocnią siłę i poprawią wydolność. Nie obejdzie się również bez dobrej zabawy na największym skautowym żaglowcu. To jedyna okazja, żeby przeżyć prawdziwą żeglarską przygodę i dać z siebie wszystko w tak nietypowych okolicznościach!

Zawisza Czarny to statek, na którym przez ponad 55 lat wychowało się wiele pokoleń żeglarzy, ćwiczących podczas rejsów tężyznę fizyczną podczas zmagań z żywiołem. Jest to jednocześnie statek z duszą, który posiada niepowtarzalną atmosferę. Uczestnicy treningu będą mieli okazję sprawdzić, czy są w stanie poradzić sobie w tych nietypowych okolicznościach, a także zasmakują niesamowitej atmosfery statku.

 

Trening biegowy jest jednym z czterech Dni z Zawiszą odbywających się dzięki wsparciu Grupy Energa, sponsora żaglowca Zawisza Czarny. Pierwszy z tych dni odbył się 9 kwietnia i był poświęcony węzłom, linom i splotom. Kolejny odbędzie się 23 czerwca, kiedy to na pokładzie Zawiszy pojawi się Męski Chór Szantowy Zawisza Czarny, który zaprezentuje, jak „działają” szanty, czyli które i w jakich okolicznościach są śpiewane. Ostatni dzień z serii odbędzie się 17 września i poświęcony będzie kuchniom czterech stron świata - na pokładzie serwowane będą potrawy z wielu krajów odwiedzonych przez Zawiszę.

Ze względu na specyfikę najbliższego Dnia z Zawiszą zbierane są wcześniejsze zgłoszenia. Na trening biegaczy można zapisać się poprzez stronę internetową: https://elektronicznezapisy.pl/event/1878.html. Udział w treningu może wziąć każdy chętny - wystarczy zgłosić się na wybraną godzinę i pojawić na statku w odpowiednim stroju.

Zapraszamy tez wszystkich chętnych do kibicowania zawodnikom i obserwowania przebiegu treningu.

Tagi: Zawisza Czarny, bieg, trening
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 December

Odbył się w Warszawie XXVI sejmik PZŻ, na którym prezesem wybrano wicemarszałka sejmu Andrzeja Benesza.
niedziela, 16 grudnia 1973
Zmarł Jan Wiśniewski, prezes PZŻ w latach 1960-1968, a także były szef sztabu Marynarki Wojennej.
poniedziałek, 16 grudnia 1968
Zmarł w szpitalu portu Dili w portugalskiej części Timoru Alain Gerbault, żeglarz francuski, który jako pierwszy na świecie samotnie opłynął Atlantyk i następnie odbył podróż dookoła świata na jachcie "Firecrest".
wtorek, 16 grudnia 1941