TYP: a1

Trening z przeszkodami na Zawiszy

czwartek, 1 czerwca 2017
Informacja prasowa

W sobotę, 10 czerwca, na pokładzie Zawiszy odbędzie się nietypowe wydarzenie. Tego dnia 70 biegaczy będzie miało okazję wziąć udział w treningu do biegów z przeszkodami.

Treningi na żaglowcu dla jednej grupy trwają godzinę i zaczynają się o pełnych godzinach. Pierwsi biegacze rozpoczną o 11.00, ostatnia grupa wejdzie na statek o 17.00. Prowadzącymi będą weterani tego typu biegów z BigYellowFoot Adventure Team. Organizatorzy zapewniają potężne zestawy ćwiczeń, które wzmocnią siłę i poprawią wydolność. Nie obejdzie się również bez dobrej zabawy na największym skautowym żaglowcu. To jedyna okazja, żeby przeżyć prawdziwą żeglarską przygodę i dać z siebie wszystko w tak nietypowych okolicznościach!

Zawisza Czarny to statek, na którym przez ponad 55 lat wychowało się wiele pokoleń żeglarzy, ćwiczących podczas rejsów tężyznę fizyczną podczas zmagań z żywiołem. Jest to jednocześnie statek z duszą, który posiada niepowtarzalną atmosferę. Uczestnicy treningu będą mieli okazję sprawdzić, czy są w stanie poradzić sobie w tych nietypowych okolicznościach, a także zasmakują niesamowitej atmosfery statku.

 

Trening biegowy jest jednym z czterech Dni z Zawiszą odbywających się dzięki wsparciu Grupy Energa, sponsora żaglowca Zawisza Czarny. Pierwszy z tych dni odbył się 9 kwietnia i był poświęcony węzłom, linom i splotom. Kolejny odbędzie się 23 czerwca, kiedy to na pokładzie Zawiszy pojawi się Męski Chór Szantowy Zawisza Czarny, który zaprezentuje, jak „działają” szanty, czyli które i w jakich okolicznościach są śpiewane. Ostatni dzień z serii odbędzie się 17 września i poświęcony będzie kuchniom czterech stron świata - na pokładzie serwowane będą potrawy z wielu krajów odwiedzonych przez Zawiszę.

Ze względu na specyfikę najbliższego Dnia z Zawiszą zbierane są wcześniejsze zgłoszenia. Na trening biegaczy można zapisać się poprzez stronę internetową: https://elektronicznezapisy.pl/event/1878.html. Udział w treningu może wziąć każdy chętny - wystarczy zgłosić się na wybraną godzinę i pojawić na statku w odpowiednim stroju.

Zapraszamy tez wszystkich chętnych do kibicowania zawodnikom i obserwowania przebiegu treningu.

Tagi: Zawisza Czarny, bieg, trening
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786