TYP: a1

Trening z przeszkodami na Zawiszy

czwartek, 1 czerwca 2017
Informacja prasowa

W sobotę, 10 czerwca, na pokładzie Zawiszy odbędzie się nietypowe wydarzenie. Tego dnia 70 biegaczy będzie miało okazję wziąć udział w treningu do biegów z przeszkodami.

Treningi na żaglowcu dla jednej grupy trwają godzinę i zaczynają się o pełnych godzinach. Pierwsi biegacze rozpoczną o 11.00, ostatnia grupa wejdzie na statek o 17.00. Prowadzącymi będą weterani tego typu biegów z BigYellowFoot Adventure Team. Organizatorzy zapewniają potężne zestawy ćwiczeń, które wzmocnią siłę i poprawią wydolność. Nie obejdzie się również bez dobrej zabawy na największym skautowym żaglowcu. To jedyna okazja, żeby przeżyć prawdziwą żeglarską przygodę i dać z siebie wszystko w tak nietypowych okolicznościach!

Zawisza Czarny to statek, na którym przez ponad 55 lat wychowało się wiele pokoleń żeglarzy, ćwiczących podczas rejsów tężyznę fizyczną podczas zmagań z żywiołem. Jest to jednocześnie statek z duszą, który posiada niepowtarzalną atmosferę. Uczestnicy treningu będą mieli okazję sprawdzić, czy są w stanie poradzić sobie w tych nietypowych okolicznościach, a także zasmakują niesamowitej atmosfery statku.

 

Trening biegowy jest jednym z czterech Dni z Zawiszą odbywających się dzięki wsparciu Grupy Energa, sponsora żaglowca Zawisza Czarny. Pierwszy z tych dni odbył się 9 kwietnia i był poświęcony węzłom, linom i splotom. Kolejny odbędzie się 23 czerwca, kiedy to na pokładzie Zawiszy pojawi się Męski Chór Szantowy Zawisza Czarny, który zaprezentuje, jak „działają” szanty, czyli które i w jakich okolicznościach są śpiewane. Ostatni dzień z serii odbędzie się 17 września i poświęcony będzie kuchniom czterech stron świata - na pokładzie serwowane będą potrawy z wielu krajów odwiedzonych przez Zawiszę.

Ze względu na specyfikę najbliższego Dnia z Zawiszą zbierane są wcześniejsze zgłoszenia. Na trening biegaczy można zapisać się poprzez stronę internetową: https://elektronicznezapisy.pl/event/1878.html. Udział w treningu może wziąć każdy chętny - wystarczy zgłosić się na wybraną godzinę i pojawić na statku w odpowiednim stroju.

Zapraszamy tez wszystkich chętnych do kibicowania zawodnikom i obserwowania przebiegu treningu.

Tagi: Zawisza Czarny, bieg, trening
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922