TYP: a1

"Tolszipy" 2014 - są jeszcze wolne miejsca na żaglowcach

piątek, 13 czerwca 2014
Wiesław Seidler
Niebywała okazja i szansa na przeżycie morskiej przygody na pokładzie pięknego żaglowca, na Bałtyku i Morzu Północnym, wśród młodzieżowej załogi. Masz od 16 do 25 lat, jesteś uczniem gimnazjum lub szkoły średniej, albo studentem, nie tylko ze Szczecina i Pomorza Zachodniego, ale i z całej Polski? Dołącz do załogi!

Dotychczas nie otrzymaliśmy Twojej deklaracji uczestnictwa w nadchodzących regatach, a właśnie przedłużony został nabór do Reprezentacji Szczecina na słynne międzynarodowe regaty The Tall Ships Races 2014 – zgłaszać się można jeszcze do 23 czerwca br.! Tym razem miasto Szczecin będzie reprezentowane przez około 100 członków załóg, którzy popłyną na dwóch jachtach Centrum Żeglarskiego: „Zrywie” i „Urtice”, oraz na żaglowcu „Fryderyk Chopin”. Trasa regat TTSR 2014 powiedzie z holenderskiego Harlingen przez norweskie Fredrikstad i Bergen do duńskiego Esbjerg, przy czym członkowie Reprezentacji płynący na pierwszym etapie zaokrętują się na jachty i żaglowiec już w Amsterdamie.

Lubisz zawierać nowe znajomości, w tym z osobami z najrozmaitszych krajów całego świata? Interesuje Ciebie aktywna forma spędzania wolnego czasu? Łatwo przyswajasz sobie nowe umiejętności i chętnie stawiasz czoła wyzwaniom? Nie czekaj dłużej i zapoznaj się ze szczegółami rekrutacji do reprezentacji Szczecina 2014 - https://ttsr.eu/zglos-sie-0.

Twój rejs rozpocznie się 1 lipca w stolicy Holandii - Amsterdamie, potem żaglowce zahaczą także o Norwegię, a 7 sierpnia zakończą swoją przygodę w Danii. Na uczestników wyprawy czeka wiele atrakcji: od szkoleń i warsztatów integracyjnych, poprzez uczestnictwo w międzynarodowych paradach oraz wymianie załóg, po imprezy w odwiedzanych portach! Nie można także zapomnieć o zmaganiach z morzem i wiatrem, w których wspierać Cię będzie wykwalifikowana i doświadczona kadra. Całość podzielona jest na dwa etapy: I etap Amsterdam – Kristiansand, od 1 do 16 lipca, II etap Kristiansand – Esbjerg, od 16 lipca do 5 sierpnia. Zobacz jak dokładnie wygląda przebieg tegorocznej trasy The Tall Ship Races 2014 - https://ttsr.eu/trasa. Dowiedz się więcej, obejrzyj zdjęcia i zapoznaj się z dokonaniami wcześniejszych reprezentacji na stronie https://ttsr.eu/ oraz na profilu na portalu Facebook https://www.facebook.com/szczecinttsr.

Pamiętaj. Rekrutacja została przedłużona do 23 czerwca 2014! Do udziału w Reprezentacji organizatorzy zapraszają młodzież nie tylko ze Szczecina i z Pomorza Zachodniego, ale i z całej Polski! Uczestnicy rejsów pokrywają tylko połowę kosztów, resztę finansuje miasto Szczecin. Dołącz do załogi! Więcej informacji i deklaracje j.w., a także: Koordynator - Beata Prell, Centrum Żeglarskie w Szczecinie, tel. (91) 461-53-91.

To jeszcze nie wszystko. Na uczniów gimnazjów i szkół średnich ze Szczecina i z całego Pomorza Zachodniego czekają też wolne miejsca w trzech rejsach na pokładzie żaglowca „Kapitan Borchardt”, w dn. 13 lipca do 7 sierpnia br., w tym:
  1. „Na szlaku Wielkich Wypraw” – 13-19 lipca, Szczecin – Aarhus (wiek min. 13 lat);
  2. Reprezentacja Szczecina -TTSR– etap I, Aarhus - Bergen – 19-26 lipca; 
  3. Reprezentacja Szczecina – etap II, Bergen – Rostock, 26 lipca do 7 sierpnia (etapy 2. i 3. – wiek min. 16 lat);
Wszystkie trzy etapy rejsów dofinansowywane są przez Gminę Miasto Szczecin, w tym dla uczniów ze Szczecina w wysokości 70%, a dla pozostałych z Województwa Zachodniopomorskiego (spoza Szczecina), w wysokości 50%.

Szczegółowe informacje na stronie www.palac.szczecin.pl/rejsy-2014, a także:
Monika Maćkowiak, Pracownia Edukacji Morskiej Pałacu Młodzieży, tel. (91) 422-52-61, lub (604) 056-060 e-mail: edumorska@palac.szczecin.pl. Morze czeka na was!!!
Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933