TYP: a1

Szczecin Match Tour

czwartek, 25 maja 2017
Informacja prasowa

9 załóg, 36 żeglarzy ze świata, wiatr, jachty i woda. Wystartowały regaty Szczecin Match Tour. Finał w sobotę przy Wałach Chrobrego.


 Do Szczecina ponownie zjechali się żeglarze z całego globu, by wziąć udział w regatach z cyklu Polish Match Tour. Regaty te, to znakomita okazja do zdobywania punktów w Pucharze Świata. Załogi z Finlandii, Szwecji, Portugalii, Polski, a także Nowej Zelandii wezmą udział w pojedynkach na wodzie w systemie tzw. match racingu (czyli każdy z każdym). Bezpośrednie wyniki można śledzić z pomocą Fb - facebook.com/PolishMatchTour/

 

Lista startowa (nazwisko, imię, pozycja w rankingu Pucharu Świata):

Lumijarvi Olli-Pekka FIN 9

Zbroja Patryk POL 21

Kling Kim SWE 36

Szymik Szymon POL 96

Jabłkowski Szymon POL 102

Harasimowicz Piotr POL 121

Sawicki Rafał POL 161

Leite Afonso POR 190

Austin Frazer Toby NZL 126


Regaty rozgrywane są w dwóch znakomitych lokalizacjach. Dzięki uprzejmości szczecińskiego Centrum Żeglarskiego zainteresowani będą mogli obserwować zmagania żeglarzy bezpośrednio z pomostów. Finał regat będzie można podziwiać z Wałów Chrobrego.


START

czwartek/piątek godz. 10:00 do 19:00 (w zależności od wiatru)

Jezioro Dąbie przy Centrum Żeglarskim
ul. Przestrzenna 19, Szczecin Dąbie (mapa)


sobota godz. 10:00 do 16:00 (w zależności od wiatru)

Bulwar/Wały Chrobrego/Wyspa Grodzka, Szczecin​ (mapa)

 

Partnerami regat są:

TT Line Polska, D.A.D, Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie, North East Marina Szczecin, Centrum Żeglarskie Szczecin oraz Harken, Bryt Sails, Riby AVA, wodoaktywni.com, Marina Club Szczecin i targi Wiatr i Woda. Regaty organizowane są przez MT Partners przy współpracy z Fundacją Towarzystwa Regatowego - Polish Match Tour i Yacht Klub Polski Szczecin. Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2017 cykl składa się z 5 imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

Tagi: Polish Match Tour, regaty, Szczecin
TYP: a3
0 0
Komentarze