TYP: a1

Strefa konstruktora na targach BOATEX

czwartek, 16 lutego 2017
Informacja prasowa

Już w piątek rozpocznie się trzecia edycja Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX. Na targowej ekspozycji, pośród luksusowych jednostek pływających oraz najnowszych modeli kajaków, łódek czy pontonów, swoje miejsce będzie miała także strefa prezentacji amatorskiej budowy łodzi.

[t][/t] [s]Materiały prasowe[/s]

To właśnie na niej zlokalizowany będzie basen doświadczalny, w którym będą testowane rożnego rodzaju kadłuby jachtów. Sprawdzana będzie przede wszystkim ich szybkość poruszania się.
Z basenu doświadczalnego będą mogli skorzystać również najmłodsi zwiedzający i przetestować na nim własne, małe jednostki pływające.

Dodatkowo Marcin Bober poprowadzi warsztaty z młodzieżą, podczas których przedstawi możliwości zastosowania technologii budowy Skin on Frame. Tematykę konstrukcji łodzi poruszy także Marian Strzelecki podczas spotkania pt. „Dla tych co nie lubią szerokich ruf”, a Piotr Miśkiewicz obali mit drewnianych jachtów i łodzi jako trudnych w konserwacji. Z kolei Robert Hoffman na bazie swoich doświadczeni pokaże łatwość budowy małych sklejkowych łódek, które tak samo skutecznie jak duże jednostki zapewnią ich właścicielom przyjemność z uprawiania żeglarstwa.

[t][/t] [s]Materiały prasowe[/s]

 

Targi BOATEX – 18-19 lutego, Międzynarodowe Targi Poznańskie

 

Więcej informacji o targach BOATEX i zaproszonych gościach na www.boatex.pl

Szczegółowy program wydarzeń >>

Tagi: targi, Boatex, konstruktor, łódź
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 March

W Breście kończy się rejs "Sport Elec" z nowym rekordem żeglugi dookoła świata - 71 dni, 14 godzin, 22 minuty, 8 sekund.
sobota, 8 marca 1997
Opłynęła przylądek Horn s/y "Gedania" pod dowództwem Kapitana Dariusza Boguckiego.
poniedziałek, 8 marca 1976
Dyrektor Państwowego Urzędu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego zatwierdził opracowany i wydany przez PZŻ regulamin stopni żeglarskich jako obowiązujący w organizacjach zrzeszonych w PZŻ; regulamin przewidywał możliwość nadawania 5 stopni ż
wtorek, 8 marca 1938