TYP: a1

Strefa konstruktora na targach BOATEX

czwartek, 16 lutego 2017
Informacja prasowa

Już w piątek rozpocznie się trzecia edycja Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX. Na targowej ekspozycji, pośród luksusowych jednostek pływających oraz najnowszych modeli kajaków, łódek czy pontonów, swoje miejsce będzie miała także strefa prezentacji amatorskiej budowy łodzi.

[t][/t] [s]Materiały prasowe[/s]

To właśnie na niej zlokalizowany będzie basen doświadczalny, w którym będą testowane rożnego rodzaju kadłuby jachtów. Sprawdzana będzie przede wszystkim ich szybkość poruszania się.
Z basenu doświadczalnego będą mogli skorzystać również najmłodsi zwiedzający i przetestować na nim własne, małe jednostki pływające.

Dodatkowo Marcin Bober poprowadzi warsztaty z młodzieżą, podczas których przedstawi możliwości zastosowania technologii budowy Skin on Frame. Tematykę konstrukcji łodzi poruszy także Marian Strzelecki podczas spotkania pt. „Dla tych co nie lubią szerokich ruf”, a Piotr Miśkiewicz obali mit drewnianych jachtów i łodzi jako trudnych w konserwacji. Z kolei Robert Hoffman na bazie swoich doświadczeni pokaże łatwość budowy małych sklejkowych łódek, które tak samo skutecznie jak duże jednostki zapewnią ich właścicielom przyjemność z uprawiania żeglarstwa.

[t][/t] [s]Materiały prasowe[/s]

 

Targi BOATEX – 18-19 lutego, Międzynarodowe Targi Poznańskie

 

Więcej informacji o targach BOATEX i zaproszonych gościach na www.boatex.pl

Szczegółowy program wydarzeń >>

Tagi: targi, Boatex, konstruktor, łódź
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933