TYP: a1

Podróże dalekie i bliskie, warsztaty dla konstruktorów jednostek pływających na targach BOATEX

czwartek, 2 lutego 2017
Informacja prasowa

W dniach 17-19 lutego 2017 w Poznaniu odbędzie się trzecia edycja Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX. Tawerna Skipperów jest patronem medialnym wydarzenia.

Targi Boatex

Na ekspozycji, która zajmie dwa pawilony będą prezentowane łodzie motorowe, jak i żaglowe, sprzęt do uprawiania sportów wodnych, takich jak kajakarstwo, surfing czy nurkowanie, elementy wyposażenia łodzi – w tym również sprzęt elektroniczny, odzież i wszelkiego rodzaju gadżety. Swoją ofertę przedstawią także szkoleniowcy, firmy charterowe oraz wypożyczalnie sprzętu i przystanie żeglarskie.

 

Przez wszystkie dni targowe będzie funkcjonowała scena żeglarska, na której pojawią się znani podróżnicy, pasjonaci sportów wodnych, konstruktorzy jednostek pływających. To oni podzielą się swoim doświadczeniem, opowiedzą o podróżach, które zrealizowali w ciągu ostatniego roku i projektach, które mają w planie.

W podróż przez tajemnicze wody Alaski zwiedzających targi BOATEX zabierze kpt. Maciej Sodkiewicz, posiadający w swoim dorobku ma ponad 130 rejsów, podczas których opłynął całą Europę od Spitsbergenu po marokańską Casablance. Z kolei kpt. Artur Niedziółka, żeglarz z wieloletnim stażem, specjalizujący się w żeglowaniu z dziećmi podczas tegorocznej edycji targów podzieli się nie tylko swoim doświadczeniem odnośnie organizacji rejsów z małymi pasażerami, ale także opowie o tym jak pływać wokół Malty, gdzie spędził poprzedni sezon nawigacyjny.

Targi Boatex

Nie zabraknie też tematów dla miłośników konstruowania jednostek pływających. Marcin Bober poprowadzi warsztaty z młodzieżą, podczas których przedstawi możliwości zastosowania technologii budowy Skin on Frame. Na scenie targowej pojawi się także Marian Strzelecki, który na bazie swoich doświadczeń oraz przemyśleń, pokaże dlaczego nie powinno się bezpośrednio przenosić rozwiązań konstrukcyjnych stosowanych w regatach oceaniczny na jednostki rekreacyjne i amatorskie. W arkana budowy małych sklejkowych łódek, które tak samo skutecznie jak duże jednostki zapewnią ich właścicielom przyjemność z uprawiania żeglarstwa, wprowadzi gości targowych Robert Hoffman.

 

Zapowiada się udany weekend spod znaku żagla. Kurs na Poznań obieramy w dniach 17-19 lutego (17 lutego – VIP Day)!

 

Więcej informacji o targach BOATEX i i zaproszonych gościach na www.boatex.pl

 

Tagi: targi, Boatex, Poznań
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 October

Przy umiarkowanym wietrze, ale gęstej mgle na półkę skalną w okolicy Gotlandii wszedł s/y "Mokotów"; jacht odratowano.
środa, 5 października 1983
Start w Saint Malo 1 edycji Route du Rhum.
czwartek, 5 października 1978
Z Rio de Janeiro pod dowództwem Wojciecha Białego wypłynęła szalupa "Rozumek" biorąc kurs na Cape Town.
niedziela, 5 października 1969