TYP: a1

Startuje rekrutacja do Reprezentacji Szczecina na TTSR 2016

poniedziałek, 4 stycznia 2016
Informacja prasowa
4 stycznia o godzinie 10:00 rozpoczynamy rekrutację do Reprezentacji Szczecina na regaty The Tall Ships Races 2016. Szczecin na pokładzie żaglowca będzie reprezentować 96 śmiałków. W 2016 roku regaty zostały podzielone na trzy etapy. Rozpoczną się w Antwerpii, a stamtąd załogi popłyną do Lizbony. Następnie jednostka popłynie do Kadyksu, a dalej do portu finałowego w A Coruni. Będzie zatem ciepło i przyjemnie, ale pracowicie.


Fot. Aleksander Kuehl

Chcesz przeżyć prawdziwą morską przygodę, ale brakuje Ci żeglarskiego doświadczenia? Chcesz poczuć wolność, radość, słony wiatr smagający twarz i mieć pełne uśmiechu wspomnienia, ale także nauczyć się rozwiązywania problemów, tolerancji, współdziałania i odpowiedzialności za siebie i innych?

NIE PRZEGAP OKAZJI! ZGŁOŚ SIĘ I DOŁĄCZ DO ZAŁOGI!

Szukamy osób, które:

 • najpóźniej w dniu 01.06.2016 będą miały ukończony 16 rok życia (pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby w grupie wiekowej od 16 do 25 lat),
 • mieszkają, pracują lub uczą się w Polsce (pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby związane ze Szczecinem),
 • posiadają zdolności i umiejętności artystyczne, sportowe lub żeglarskie,
 • są odpowiedzialne i zaangażowane w pracę i podjęte działania,
 • są kreatywne i otwarte na ludzi i świat,
 • znają języki obce,
 • posiadają dobry stan zdrowia,
 • chcą przeżyć niezapomnianą przygodę.

Zapraszamy do udziału w regatach bardziej i mniej wytrawnych żeglarzy.


Fot. Aleksander Kuehl

Co możesz zyskać zgłaszając się?

 • solidne doświadczenie żeglarskie,
 • odkryć nowe porty, kultury i tradycje,
 • nawiązać nowe znajomości,
 • podszkolić znajomość języków obcych.

Po zakończeniu rekrutacji rozpoczną się warsztaty obejmujące zajęcia integracyjne, jak i bardziej praktyczne: zajęcia z ratownictwa, zapoznanie ze sprzętem asekuracyjnym, zapoznanie się z takielunkiem na pokładzie.

Już od 12 lat Żeglarska Reprezentacja rozsławia Szczecin w portach poprzez udział w regatach The Tall Ships Races, walcząc o nagrody z jachtami i żaglowcami z całe-go świata. Przez te lata zdobyła liczne nagrody, ale chyba najbardziej cenną jest Friendship Trophy - nagroda dla najbardziej przyjacielskiej i lubianej załogi, która jest wybierana przez kapitanów innych jednostek w formie głosowania w czasie trwania regat, zdobyta dwa razy z rzędu.

Podczas wielu godzin spędzonych na morzu poznacie nie tylko uroki żeglarstwa, ale także jako pełnoprawna załoga będzie uczestniczyć w wachtach nawigacyjnych, bosmańskich, kambuzowych czy też trapowych.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić deklarację znajdującą się na stronie www.ttsr.eu. Miasto Szczecin pokrywa część kosztów rejsów odbywających się w ramach Reprezentacji Szczecina na The Tall Ships Races 2016.

Szczegółowe warunki udziału zawiera regulamin. Dostępny na stronie www.ttsr.eu.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 July

W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht
sobota, 12 lipca 2003
S/y "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim minął metę regat TARS 1972 jako dwunasty jacht (czas 30 dni, 16 godzin, 55 minut).
środa, 12 lipca 1972
W Gdańsku zwodowano jacht "Konstanty Maciejewicz"; w pierwszy rejs wyruszył na trasę wokół Ameryki Południowej z przejściem Przylądka Horn ze wschodu na zachód.
poniedziałek, 12 lipca 1971
Umieszczenie "Victory" w suchym doku w Portsmouth.
środa, 12 lipca 1922