TYP: a1

Startuje 7. edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej - PolSailing 2019

wtorek, 18 czerwca 2019
Informacja prasowa

W poniedziałek 17 czerwca rozpoczął się nabór do 7. edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej - PolSailing 2019. którego organizatorem jest Polski Związek Żeglarski, a Partnerem Głównym Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Sam program ruszy z początkiem wakacji, a pierwszą częścią, która go otwiera, będzie impreza „PolSailing Day”. Odbędzie się ona już w sobotę 22 czerwca w 18 ośrodkach (Bolesławiec, Częstochowa, Gdańsk x 2, Kalisz x 2, Kielce, Kraków, Lublin, Poznań, Sosnowiec, Szczecin, Świecie, Toruń, Warszawa x 2, Włocławek, Wrocław), które realizują, a tym samym zainaugurują u siebie program PolSailing 2019.

UWAGA!

Informujemy, że liczba miejsc dla uczestników w imprezie „PolSailing Day” 22 czerwca jest ograniczona do 100 bezpośrednio uczestniczących dzieci i aby w nim uczestniczyć, trzeba dokonać rejestracji, która jest możliwa od poniedziałku 17 czerwca. Na każdego uczestnika czekają atrakcje i nagrody.

Tego samego dnia rusza także możliwość zarejestrowania się do całego programu PolSailing, na podstawie którego uczestnik będzie mógł skorzystać z 15 godzin bezpłatnej edukacji żeglarskiej na łódce klasy Optimist (7-10 lat) lub desce z żaglem (9-12 lat). Uczestnicy zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa nad wodą, nauczą się podstaw żeglowania, otrzymają materiały szkoleniowe – podręczniki „ABC Optimista” lub „ABC windsurfingu”, karty umiejętności, a na koniec certyfikat „Zdolnego Żeglarza”, jako motywacja do dalszego rozwoju.   

Ważną informacją jest to, że do obu wydarzeń potrzebne jest oddzielne zgłoszenie, więc jeśli ktoś zgłosił się do „PolSailing Day”, nie oznacza, że dokonał zgłoszenia do całego programu. Taka sama zasada dotyczy rejestracji w odwrotnej kolejności.

- Zgłoszenia do „PolSailing Day” (22 czerwca) można dokonać TUTAJ:

- Zgłoszenia do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej - PolSailing 2019 można dokonać TUTAJ

- PZŻ we współpracy z MSiT oraz regionalnymi partnerami w postaci okręgowych związków żeglarskich oraz klubów, przygotował atrakcyjną ofertę poznania żeglarskiego świata, do którego zachęcamy wszystkich zainteresowanych. Zapraszam na pokład programu PolSailing 2019 - zachęca dr Tomasz Chamera - Prezes PZŻ.

Największy w Polsce, kompleksowy program wsparcia i popularyzacji żeglarstwa będzie realizowany na terenie całego kraju, w szczególności w ośrodkach regionalnych takich jak: Bolesławiec, Częstochowa, Gdańsk, Kalisz, Kielce, Kraków, Lublin, Poznań, Sosnowiec, Szczecin, Świecie, Toruń, Warszawa, Włocławek, Wrocław, gdzie odbywać się będą bezpłatne zajęcia na wodzie, adresowane do dzieci, które nie miały wcześniej styczności z żeglarstwem.

- Rusza 7. edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej - PolSailing. Przesyłam potrójne zaproszenie do żeglarskiego świata, do rozpoczęcia z nami wielkiej żeglarskiej przygody, a po szczegóły na naszą nową stronę www.polsailing.pl - mówi koordynator programu Maciej Szafran z Wydziału Rozwoju i Upowszechniania PZŻ.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.polsailing.pl oraz www.pya.org.pl . Zachęcamy również do śledzenia informacji na naszych kanałach mediów społecznościowych www.fb.com/polsailing .

Tagi: żeglarstwo
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 May

Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Odpłynął w swój ostatni rejs do Hilo Stan Hugill, człowiek legenda; mając 16 lat zamustrował na swój pierwszy żaglowiec, na kilkunastu kolejnych przepływał własną młodość, później jako zawodowy szantymen bywał na wszystkich morzach i oceanach. Śpiewał, pi
środa, 13 maja 1992
W Lysaller umiera Fritjof Nansen (ur. w 1861 r.) - norweski oceanograf i badacz polarny; m.in. zorganizował ekspedycję na statku "Fram", aby dowieść swojej tezy o istnieniu morskiego prądu polarnego płynącego ku wschodnim wybrzeżom Grenlandii.
wtorek, 13 maja 1930
W Świnoujściu nastąpił start s/y "Witeź II" z Kapitanem Emilem Żychiewiczem do rejsu do Islandii. Był to pierwszy rejs polskiego jachtu do stolicy Islandii. Rejs zakończył się 12.07.1959 r. po przebyciu 3767 Mm.
środa, 13 maja 1959