TYP: a1

Start jachtu s/y Sunrise – kpt. Krystian Szypka w regatach OSTAR 2013

czwartek, 29 listopada 2012
Informacja prasowa
Z satysfakcją informujemy, iż w najbliższej edycji najstarszych transatlantyckich regat samotników OSTAR 2013 wystartuje kpt. Krystian Szypka z Bielska-Białej (członek Klubu Żeglarzy Samotników oraz YKP Świnoujście) na swoim jachcie s/y Sunrise. Będzie to pierwszy od 13 lat udział Polaka w tym renomowanym wyścigu samotnych żeglarzy przez Atlantyk.

Kapitan dokonał już formalności i uiścił opłaty wpisowe. Co najważniejsze jeszcze przed końcem sezonu zdążył zaliczyć rejs kwalifikacyjny solo, non-stop 500 mil i obecnie oczekuje na dalsze przedstartowe instrukcje organizatora – Royal Western Yacht Club of England. Na stronie www.rwyc.org opublikowano już listę pierwszych 12 zawodników, wśród których jako jedyny Polak jest nasz kapitan.

Cały sezon 2012 to intensywne testy jachtu i przygotowanie techniczne zarówno jachtu jak i skippera. S/y Sunrise można było zobaczyć w akcji m.in. podczas regat Sailbook Cup, Bałtyckich Regat o Puchar Poloneza czy też Wielkiej Żeglarskiej Bitwy o Gotland. Poza tym dokonano też dużej modernizacji jachtu pod kątem morderczych warunków północnego Atlantyku oraz doposażenia jachtu w wymagane przez organizatora środki bezpieczeństwa. Sam kapitan ukończył także stosowne szkolenia z zakresu przetrwania na morzu i ratownictwa medycznego.

Obecnie jacht przechodzi szereg przeglądów, testów i pomiarów oraz zaplanowane ostatnie prace modernizacyjne. Start 27 maja 2013 roku w Plymouth. Trzymajcie kciuki!

Kolejne informacje będziemy przekazywali na bieżąco, zachęcamy także do śledzenia tego i innych naszych projektów oceanicznych na www.oceanteam.pl.

ZESPÓŁ OceanTEAM.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2
popularne artykuły

Kalendarium: 30 September

W stoczni Mag Ocean zwodowano trimaran "Bonduelle".
sobota, 30 września 2000
W Gdyni kończy rejs żaglowiec "Dar Pomorza", który pod polską banderą pływał 51 lat; obecnie pełni funkcję statku-muzeum.
środa, 30 września 1981