TYP: a1

Spotkanie z Mariuszem Borowiakiem

czwartek, 26 czerwca 2014
Informacja prasowa
BorowiakZapraszamy na spotkanie z wybitnym marynistą Mariuszem Borowiakiem. Odbędzie się ono w Gdyni w ramach Święta Morza z okazji 90-lecia YACHT KLUBU POLSKI Gdynia.

Mariusz Borowiak to najpoczytniejszy w tej chwili marynista w Polsce. Choć pisze nie tylko o dziejach polskiej floty wojennej, to właśnie te książki zapewniły mu popularność wśród czytelników. „Westerplatte. W obronie prawdy”, „Plamy na banderze”, „ORP „Wilk”. Okaleczony drapieżnik” – to tylko niektóre z jego najgłośniejszych dzieł, w których odbrązawia historię polskiej Marynarki Wojennej.

Mariusz Borowiak to również autor jedynej biografii legendarnego polskiego admirała Józefa Unruga. Z tego właśnie powodu będzie się z nim można spotkać w Gdyni 27 czerwca (piątek) o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego przy al. Jana Pawła II 11 (wejście od strony Skweru Kościuszki). Wstęp wolny.

Spotkanie połączone będzie z projekcją filmu o admirale Józefie Unrugu oraz promocją najnowszej pracy Borowiaka „Słownika biograficznego wielkopolskich emigrantów, podróżników i ludzi morza". Borowiak opowie o Admirale w ramach obchodów 90-lecia YACHT KLUBU POLSKI Gdynia. Unrug był pierwszym i jedynym przedwojennym komandorem tego klubu i w tym roku wypada 130 rocznica jego urodzin. Z tego powodu pomorscy żeglarze ogłosili rok 2014 w Gdyni „Rokiem admirała Józefa Unruga”.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982