TYP: a1

Senior na fali

czwartek, 11 maja 2017
Informacja prasowa
W Gdyni ruszył projekt "Senior na Fali". Już po raz drugi Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP organizuje zatokowe rejsy dla osób, które ukończyły 55. rok życia. Takie rejsy to wspaniała okazja do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
 

 
Żeglarstwo jest sportem dostępnym dla każdego - żeby wziąć udział w projekcie wystarczy być mieszkańcem Gdyni i ukończyć 55 lat. Podczas każdego rejsu kapitan opowiada o jachcie, zasadach bezpieczeństwa i żeglugi, a także częstuje kawą i herbatą. Załoga jest również angażowana do stawiania żagli, sterowania jachtem, cumowania. 
Rejsy odbywają się na jachcie s/y Warszawska Nike - 14-metrowym szkunerze należącym do Chorągwi Stołecznej ZHP. Dzięki wysokiej burcie i specyficznej budowie jachtu, żegluga na nim jest bardzo bezpieczna i sucha. Jacht jest wyposażony w niezbędne środki ratunkowe - koła i pasy asekuracyjne. 
 
Projekt wspołfinansowany jest ze środków Miasta Gdyni w ramach zadania "Organizacja czasu wolnego Gdynia 55+ - sport, turystyka i rekreacja". W ramach projektu przewidziano 30 rejsów zatokowych. W każdym może wziąć udział 10 seniorów. 
 
"Senior na Fali" organizowany jest przez Fundację Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP w tym roku po raz drugi. W ubiegłym roku akcja, także współfinansowana przez Miasto Gdynia, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 120 gdyńskich seniorów. 
Tagi: rejsy, program, Senior na fali
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 June

Zginął na morzu Kpt. Tadeusz Rożniewski.
wtorek, 14 czerwca 2005
W Rotterdamie odbywa się chrzest s/y "Łódka Bols".
sobota, 14 czerwca 2003
Z Gdańska wyrusza w rejs dookoła świata "Antica" Jerzego Wąsowicza.
niedziela, 14 czerwca 1998
Z portu Falmouth wyszedł w rejs mały kecz "Suahili" z Robinem Knox-Johnstonem na pokładzie; powrócił do tego samego portu 22.04.1969 r.; trasa rejsu wiodła dookoła świata z okrążeniem trzech przylądków: Horn, Leeuwin i Dobrej Nadziei.
piątek, 14 czerwca 1968