TYP: a1

Rozpoczęcie regat Energa Sailing Cup Puchar Mazowsza już w ten piątek

środa, 19 czerwca 2013
Informacja prasowa
W piątek (21.06), w Nieporęcie, rozpoczną się piąte regaty z cyklu Energa Sailing Cup. Młodzi żeglarze rywalizować będą na wodach Jeziora Zegrzyńskiego. Zawody zakończą się w niedzielę.

Regaty w Nieporęcie rozpoczną się w piątek o godzinie 10:00. Start pierwszego wyścigu jest zaplanowany na godzinę 11:30. Zawodnicy będą rywalizować w klasie Optimist gr. „A”. Regaty będą kolejnymi zawodami z cyklu Energa Sailing Cup. Uczestnicy na akwenie Jeziora Zegrzyńskiego będą walczyć o miejsca na podium oraz o punkty w klasyfikacji generalnej cyklu. Zakończenie regat zaplanowano na godzinę 16:00 w niedzielę.

Zawody w Nieporęcie to piąte regaty z cyklu Energa Sailing Cup – cyklu najważniejszych regat klasy Optimist grupy „A” odbywających się w całej Polsce. Wcześniej odbyła się już rywalizacja w Giżycku, Kamieniu Pomorskim, Krakowie (z powodu braku wiatru w Krakowie nie przeprowadzono jednak żadnego wyścigu) i Gdyni. Zawodnicy, którzy biorą udział w regatach gromadzą punkty do łącznej klasyfikacji końcowej. Czterdziestu najlepszych żeglarzy cyklu weźmie udział w wielkich regatach finałowych Programu w Sopocie (24-25.08). Nagroda dla zwycięzców to dołączenie, na kolejny sezon, do specjalnie utworzonego programu stypendialnego ENERGA Sailing Development Program. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

Wszystkie informacje o programie, regatach oraz aktualna klasyfikacja cyklu znajdują się na stronie internetowej: www.edu.energasailing.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 June

"Club Med" bije rekord trasy Kadyks - San Salvador z wynikiem 10 dni, 14 godzin, 54 minuty, 43 sekundy (15,3 w). Poprzedni rekord należał do katamarana "Jet Services V" Serge Madeca.
niedziela, 18 czerwca 2000
rozpoczęły się 6. etapowe regaty, w których startowało 81 jachtów, 163 żeglarzy. W klasie Finn wygrał Czesław Marchaj, a sędzią regat był Bolesław Kowalski.
piątek, 18 czerwca 1954
Na łodzi o długości 9 m nazwanej "Great Western" amerykański rybak Howard Blackburn, wcześniej pozbawiony palców u rąk, wyruszył w samotny rejs z Gloucester w Stanach Zjednoczonych; dotarł do Gloucester w Anglii po 61 dniach żeglugi.
niedziela, 18 czerwca 1899