TYP: a1

Pierwsze regaty Nautica 450 w Berlinie

wtorek, 15 maja 2012
Michał Korneszczuk
Wczoraj zakończyły się pierwsze regaty klasy Nautica 450 w Berlinie. Skorzystaliśmy z zaproszenia Berliner Yacht Club i dołączyliśmy do regat Jugendwettfahrten razem z 420kami i D-One. Na starcie stawiliśmy się w siedem załóg.

Pierwszy dzień przywitał nas mocnym, porywistym wiatrem. Silne szkwały o zmiennym kierunku postawiły poprzeczkę wysoko i tylko jednej załodze udało się obejść bez wywrotki. Tego dnia udało się rozegrać dwa wyścigi, a na prowadzenie wysunęła się nowa załoga w klasie POL 3 Jarosław Wróblewski/Szymon Zapert.

Ze względu na małą ilość wyścigów w pierwszym dniu komisja sędziowska zdecydowała rozpocząć zawody o 10 rano dnia następnego. Dało to szansę na rozegranie 3 wyścigów przy słabnącym wietrze. Tego dnia dominowała załoga GER 43 Lars Lensing-Hebben/Peter Grambow, pomimo zaciekłych ataków duetu POL 45 Jakub Klimek/Marcin Mikulski.

Po odrzuceniu najgorszego wyniku pierwsza trójka wygląda następująco:
1. GER 43 Lensing-Hebben/Peter Grambow – 6 pkt
2. POL 45 Jakub Klimek/Marcin Mikulski – 9 pkt
3. POL 3 Jarosław Wróblewski/Szymon Zapert – 10 pkt

Już niedługo odbędą się również następne regaty, gdzie można zobaczyć nasze jachty w akcji:
26-27.05. – Zalew Koronowski, Tazbirowo, Regaty Puchar Zalewu Koronowskiego

Zapraszamy również na kolejne dni otwarte, które odbędą się:
19-20.5.2012 – Camping Marina w Szczecinie
2-3.06.2012 – Port Nieporęt nad Zalewem Zegrzyńskim

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przetestowania jachtow Nautica 450 i D-One. Podczas dni otwartych każdy może odbyć „jazdę próbną”. W tym celu prosimy o przesłanie krótkiego e-maila na adres: info@nauticaboats.pl z podaniem proponowanego dnia i godziny testu.

Więcej informacji o następnych wydarzeniach Nautica Boats znajdą Państwo na stronie www.nauticaboats.pl oraz www.d-one.sails.pl.

   

TYP: a3
0 0
Komentarze