TYP: a1

Puchar Polski Jachtów Kabinowych

piątek, 5 maja 2017
Informacja prasowa

W najbliższy weekend, 6 maja w Mrągowie zaczyna się 22-gi cykl regat Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Organizatorzy w tym sezonie przygotowali 9 imprez eliminacyjnych. Wśród nich są imprezy znane i lubiane oraz jedna nowa - w Morągu na jez. Narie.

Ten sezon to także nowa edycja przepisów pomiarowych. Jak twierdzą organizatorzy, nie ma się czego bać. Wzór zostaje ten sam, granice klas także. Nowością jest rozbudowanie poprawek na typy mieczy. - W tej chwili każdy jacht ma jakąś poprawkę z tym związaną. Nie zmieniliśmy jednak dotychczasowych poprawek a jedynie dodaliśmy nowe dla mieczy obrotowych – czytamy na stronie PPJK.

Nowością jest decyzja Stowarzyszenia o powoływaniu w każdych regatach eliminacyjnych klasy OPEN dla tych, którzy chcą się bawić spinakerami.

Na zakończenie cyklu jak zawsze odbędzie sie finał. W tym roku w tym samym miejscu czyli w ośrodku Bocianie Gniazdo w Rynie.

Zapraszamy na pierwsze regaty z cyklu w Mragowie na jez. Czos.

 

Tagi: regaty, Puchar Polski Jachtów Kabinowych
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 January

Zmarł Tadeusz Borysewicz - oficer Marynarki Wojennej, dowódca ORP "Jaskółka" walczący w obronie Helu, po wojnie - brał udział w odbudowie basenu jachtowego w Gdyni, ratowaniu sprzętu żeglarskiego, organizacji jacht klubu. Współorganizator i redaktor czaso
środa, 17 stycznia 1973