TYP: a1

Puchar Mariny Elbląg 2016

środa, 15 czerwca 2016
Informacja prasowa
Puchar Mariny Elbląg to nowa propozycja „Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg” na spędzenie na wodzie weekendu od 17 do 19 czerwca 2016 roku. Nowe regaty łączą w sobie dużo sportowego żeglarstwa według zasad fair play, dobrą zabawę, wspaniałe towarzystwo w trakcie bankietu dla żeglarzy, a także akompaniament muzyczny podczas gali zakończenia regat.


Puchar Mariny Elbląg to całodzienne regaty, których trasa zaplanowana jest dookoła całego akwenu. Organizatorzy, ze względów technicznych, mając na uwadze że port regat musi umożliwiać wpłynięcie jachtów o znacznym zanurzeniu, jako port regat wyznaczyli port rybacki a także port jachtowy w Krynicy Morskiej, gdzie jachty będą stacjonować bezpośrednio przed i po biegach regatowych.

Regaty wokół Zalewu Wiślanego organizowane przez "Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg" odbywają się co roku i mają swoją długoletnią historię przez co są bardzo ważnym wydarzeniem dla elbląskich i regionalnych żeglarzy. Integrują społeczność żeglarską wód Zalewu Wiślanego głównie ze względu na fakt, iż ich trasa przebiega wzdłuż linii brzegowej całego akwenu, odwiedzając niejako każdy z portów macierzystych żeglarzy biorących udział w regatach.

Ideą organizatorów jest wprowadzenie nowej formuły regat na Zalewie Wiślanym, przy zachowaniu historycznych tradycji regat długodystansowych. Nowa jakość wydarzenia pn. Puchar Mariny Elbląg ma jeszcze bardziej zacieśnić więzy pomiędzy żeglarzami, a także propagować żeglarstwo jako sport fair play. Pragniemy, aby regaty stały się nie tylko indywidualną walką, ale aby całe regaty były współtworzone przez samych ich uczestników. To naszym wspólnym zadaniem jest zbudowanie atmosfery tych regat.

Patronat honorowy nad Pucharem Mariny Elbląg objęli: Prezydent Miasta Elbląg – Witold Wróblewski, Starosta Elbląski – Maciej Romanowski, Starosta Braniewski – Leszek Dziąg, Burmistrz Miasta Krynica Morska – Krzysztof Swat, a także Senator RP – Jerzy Wcisła.

Regaty odbywają się na początku sezonu żeglarskiego, co przyciąga zarówno samych żeglarzy spragnionych rywalizacji, jak również sympatyków tego sportu, którzy śledzą zmagania regatowe z brzegów Zalewu Wiślanego.Regaty zostaną rozegrane w klasie KWR w trzech grupach startowych. Organizator planuje rozegranie jednego, całodziennego wyścigu. Start do wyścigu odbędzie się w dniu 18 czerwca 2016 roku o godzinie 9.00 na redzie portu Krynica Morska. Trasa regat zostanie usytuowana po pławach nawigacyjnych i żółtych pławach pneumatycznych. Meta regat wyznaczona będzie na redzie portu Krynica Morska. Regaty zaliczane są do Pucharu Zalewu Wiślanego oraz Pucharu Bałtyku Południowego. Szczegółowa trasa regat zostanie podana w stosownym komunikacie. Szczegóły dotyczące regat znajdują się w zawiadomieniu o regatach, które dostępne jest na stronie internetowej organizatora. (www.jachtklub.elblag.pl)

Zgłoszenia do regat przyjmowane są w module zgłoszeniowym na stronie organizatora:
http://www.jachtklub.elblag.pl/index.php/puchar-mariny-elblag-zapisy

Zakończenie regat, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i losowanie nagród nastąpi dnia 18 czerwca 2016 roku o godzinie 19.00 podczas gali zakończenia regat w Hotelu Kahlberg w Krynicy Morskiej.

Serdecznie zapraszamy zarówno do startu w samych regatach jak również do wzięcia udziału w charakterze widza i podziwiania zmagań żeglarzy na wodzie.
Tagi: regaty, Marina Elbląg
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 July

W wieku 86 lat zmarł Zenon Gralak, żeglarz, działacz Pomorskiego Związku Żeglarskiego, dziennikarz i publicysta morski oraz współtwórca nagrody „Rejs Roku”
środa, 15 lipca 1410
Z Port Huron (USA) na Jeziorze Huron wyruszył jacht "Gemini" biorąc udział w regatach Millennium 600 organizowanych wspólnie przez Bayview Yacht Club i Chicago Yacht Club z okazji stulecia regat Chicago Mac. Trasa liczyła 600 mil i prowadziła przez jezior
sobota, 15 lipca 2000
Zmarła Kpt. Teresa Dudzic-Zając; już w 1946 roku była zawodniczką i działaczką Akademickiego Związku Morskiego we Wrocławiu, potem wieloletnim członkiem kadry narodowej, później została trenerem i sędzią.
poniedziałek, 15 lipca 2002
Umiera Bogdan Dacko, który jako pierwszy po wojnie przepłynął Atlantyk na s/y "Hermes".
niedziela, 15 lipca 1990
Urodziła się Kapitan Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, która na s/y "Mazurek" jako pierwsza kobieta na świecie odbyła samotny kobiecy rejs dookoła świata.
środa, 15 lipca 1936
W Gdyni odbył się chrzest żaglowca "Zawisza Czarny", jednostki przeznaczonej dla harcerzy, zbudowanej na bazie lugotrawlera "Cietrzew", który wcześniej został wycofany z eksploatacji.
piątek, 15 lipca 1960
Odbyła się kolejna edycja regat o Puchar Ameryki; kolejny raz wygrała załoga amerykańskiego jachtu - obrońcy pucharu "Resolute" z Kpt. Charlesem Adamsem.
czwartek, 15 lipca 1920