TYP: a1

Puchar Prezydenta Sopotu startuje w piątek

środa, 15 czerwca 2016
Informacja prasowa
W dniach 17-19 czerwca w Sopocie odbędzie się kolejna edycja regat Pucharu Prezydenta Sopotu, najstarszych w Polsce windsurfingowych regat morskich. W tym roku, oprócz tradycyjnie mocnej obsady desek klas Techno293, RS:X i Raceboard, ścigać się będą również klasy Formuła Windsurfing oraz, po raz pierwszy w historii regat, Kitefoil. Dla obydwu klas będzie to część cyklu o Puchar Polski.

Puchar Prezydenta Sopotu 2016
Fot. SKŻ Ergo Hestia Sopot


Trasa regat ustawiona będzie przy sopockim molo, tak więc wyścigi będą doskonale widoczna dla kibiców. Planowane jest rozegranie 9 wyścigów, z wyjątkiem klas Formuła Windsurfing i Kitefoil, dla których przewiduje się 12 wyścigów. Start wyścigów w piątek - godz. 12, w sobotę i niedzielę - godz. 11. Informacje oraz wyniki regat zamieszczone będą na stronie klubu: www.skz.sopot.pl.

Partnerami regat są miasto Sopot, Ergo Hestia oraz Pomorski Związek Żeglarski.

Organizatorem regat jest Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot. Regaty rozegrane zostaną w następujących klasach: RS:X, RS:X Juniorzy, Techno293, FW, Raceboard, Kitefoil Open, UKS BT 4.0. Zawiadomienie o regatach: http://pps.skz.sopot.pl/aktualnosci/puchar-prezydenta-sopotu- zor.
Tagi: windsurfing, regaty, Sopot
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 November

Zmarł Jerzy Tarasiewicz. Człowiek, który przeszedł do historii polskiego żeglarstwa dzięki słynnemu rejsowi przez Atlantyk na tratwie "Chatka Puchatków"
wtorek, 14 listopada 2017
W chińskim mieście Kanton zwodowano pierwszy na świecie w pełni elektryczny statek
wtorek, 14 listopada 2017
W Londynie w wieku 83 lat zmarł Jack Holt, angielski żeglarz, działacz żeglarski i konstruktor jachtowy, m.in. Cadeta, Horneta i Ramblera.
wtorek, 14 listopada 1995
Wyruszył z Gdańska s/y "Swarożyc" z Kapitanem Aleksandrem Bereśniewiczem na pokładzie. Zimowy rejs zakończył się dziewięć dni później, po przebyciu 637 mil.
niedziela, 14 listopada 1971