TYP: a1

Puchar Bałtyku Południowego - uroczyste zakończenie sezonu i dekoracja zwycięzców

poniedziałek, 9 grudnia 2013
Informacja prasowa
W sobotę, 14 grudnia o godz. 14 w Elblągu, w hotelu Młyn Aqua Spa odbędzie się uroczystość zakończenia I edycji cyklu regat Puchar Bałtyku Południowego oraz podsumowanie Grand Prix Zalewu Wiślanego. Otwarcia gali dokona marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, pan Jacek Protas. Na uroczystości obecni będą również przedstawiciele marszałków województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

W sezonie 2013 w regatach objętych klasyfikacją Pucharu Bałtyku Południowego dopisała frekwencja. Oprócz załóg polskich i załóg rosyjskich, wzięły udział także jachty z Niemiec. W trakcie sobotniej uroczystości zostaną wręczone nagrody uczestnikom Pucharu Bałtyku Południowego 2013. Puchary i trofea stosownie do lokat w klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego będą przyznane sternikom sklasyfikowanym w grupie KWR za miejsca od I do X oraz w grupach ORC i OPEN za miejsca od I do VI. Wyróżnienia otrzymają również najaktywniejsi sternicy każdej z klasyfikowanych grup oraz wszystkie panie, będące sternikami jachtów, które wzięły udział w regatach sklasyfikowanych w Pucharze Bałtyku Południowego. Wyróżnione zostaną także najpopularniejsze regaty w grupie KWR, ORC i OPEN.

Puchar Bałtyku Południowego (PBP) to nowy projekt trwający od początku sezonu 2013. Jest to nowatorska inicjatywa polegająca na objęciu wspólną klasyfikacją sterników jachtów rekreacyjnych biorących udział w rozgrywanych dotąd regatach objętych kalendarzami poszczególnych rejonów. Powstała w wyniku porozumienia Zachodniopomorskiego, Pomorskiego i Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz Kaliningradzkiej Federacji Żeglarskiej. Formuła klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego ma zintegrować i uaktywnić żeglarzy biorących udział w regatach morskich w całym pasie Bałtyku południowego od Szczecina do Kaliningradu, jak również przylegających akwenów morskich wód wewnętrznych i śródlądowych. Kalendarz Pucharu Bałtyku Południowego w 2013 roku obejmował 64 imprezy rozgrywane na poniższych akwenach:
  • na Zatoce Pomorskiej i akwenach przyległych
  • na Zatoce Gdańskiej i akwenach przyległych 
  • na zalewie Wiślanym i Kaliningradzkim
  • na Bałtyku
  • w rejonie Obwodu Kaliningradzkiego (Federacja Rosyjska)
Patronat nad cyklem Puchar Bałtyku Południowego objęli Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego, Jacek Protas – marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz marszałek województwa zachodniopomorskiego – Olgierd Geblewicz.

Kalendarz imprez Pucharu Bałtyku Południowego oraz klasyfikacja sterników znajduje się na stronie: zeglarski-pbp.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972