TYP: a1

PŚ na Majorce zakończony

poniedziałek, 11 kwietnia 2011
Weronika Morys

Fot. Neus Jordi
W zakończonych w sobotę 9 kwietnia na Majorce regatach Pucharu Świata Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki wywalczyli 5. miejsce w klasie Star, a Zofia Klepacka (YKP Warszawa) utrzymała 6. miejsce w klasie RS:X. 11. miejsce w klasie Finn zajął Rafał Szukiel.


Mateusz Kusznierewicz ocenił swój występ w Pucharze Świata jako całkiem dobry. Warszawscy żeglarze mieli możliwość przetestowania nowego model żagla i nowych ustawień w warunkach regatowych. Teraz będą skupiać się głównie na treningach, bo brakuje im jeszcze opływania. Najbliższe cele polskiej załogi to regaty Pucharu Świata w Holandii i w Anglii.

W klasie Star wśród 39 załóg zwyciężyli Brytyjczycy Ian Percy i Andrew Simpson, mistrzowie olimpijscy z Qingdao 2008, aktualni mistrzowie świata. W klasie RS:X, w której startowało 44 zawodniczek, wygrała mistrzyni Europy 2010 Hiszpanka Marina Alabau.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 May

"America 3" wygrywa regaty o Puchar Ameryki, po raz pierwszy rezegrane w klasie IAAC.
sobota, 16 maja 1992
Na trzeci etap (czteroetapowego rejsu z udziałem w Tall Ships Australia 88) z Hawany wyruszył s/y "Nitron" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Kani; etap ten prowadził z Hawany, przez Kanał Panamski, Pacyfik, Sydney.
sobota, 16 maja 1987