TYP: a1

PŚ na Majorce: Kusznierewicz i Życki na prowadzeniu

środa, 6 kwietnia 2011
Weronika Morys

Fot. Jesús Renedo
Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki prowadzą po czterech wyścigach regat Pucharu Świata rozgrywanych w olimpijskiej klasie Star. W poniedziałek, pierwszego dnia zawodów, Życki i Kusznierewicz skończyli biegi na na piątej i trzeciej pozycji. W rozegranych w drugim dniu regat wyścigach Polacy zajęli pierwsze i trzecie miejsce.


“Mamy dla Was świetną wiadomość: JUŻ JESTEŚMY NA PROWADZENIU! Dzisiaj żeglowaliśmy jak zaczarowani. Pierwszy wyścig wygraliśmy a w drugim byliśmy trzeci. W generalce za nami supermocni Angole i Brazylijczycy. No i pozostałe 40 załóg. Walczymy dalej. To jeszcze nawet nie połowa regat. Ale jest dobrze. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiamy, Mateusz & Dominik” - napisał Kusznierewicz na swoim profilu na Facebooku.

Warszawscy żeglarze z 12 punktami na koncie wyprzedzają wielu utytułowanych zawodników z różnych krajów. Regaty, w których bierze udział 39 załóg, potrwają do soboty 9 kwietnia.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 May

"America 3" wygrywa regaty o Puchar Ameryki, po raz pierwszy rezegrane w klasie IAAC.
sobota, 16 maja 1992
Na trzeci etap (czteroetapowego rejsu z udziałem w Tall Ships Australia 88) z Hawany wyruszył s/y "Nitron" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Kani; etap ten prowadził z Hawany, przez Kanał Panamski, Pacyfik, Sydney.
sobota, 16 maja 1987