TYP: a1

PŚ na Majorce: Kusznierewicz i Życki na prowadzeniu

środa, 6 kwietnia 2011
Weronika Morys

Fot. Jesús Renedo
Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki prowadzą po czterech wyścigach regat Pucharu Świata rozgrywanych w olimpijskiej klasie Star. W poniedziałek, pierwszego dnia zawodów, Życki i Kusznierewicz skończyli biegi na na piątej i trzeciej pozycji. W rozegranych w drugim dniu regat wyścigach Polacy zajęli pierwsze i trzecie miejsce.


“Mamy dla Was świetną wiadomość: JUŻ JESTEŚMY NA PROWADZENIU! Dzisiaj żeglowaliśmy jak zaczarowani. Pierwszy wyścig wygraliśmy a w drugim byliśmy trzeci. W generalce za nami supermocni Angole i Brazylijczycy. No i pozostałe 40 załóg. Walczymy dalej. To jeszcze nawet nie połowa regat. Ale jest dobrze. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiamy, Mateusz & Dominik” - napisał Kusznierewicz na swoim profilu na Facebooku.

Warszawscy żeglarze z 12 punktami na koncie wyprzedzają wielu utytułowanych zawodników z różnych krajów. Regaty, w których bierze udział 39 załóg, potrwają do soboty 9 kwietnia.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922