TYP: a1

Pomorze rusza na morze!

poniedziałek, 9 września 2013
Informacja prasowa
Uczestnicy poprzedniej edycji akcji „Pomorze na morze”, Fot. POZŻ
Uczestnicy poprzedniej edycji akcji „Pomorze na morze”
Fot. POZŻ
W najbliższą środę - 11 września – rozpocznie się w Gdyni druga edycja, unikalnej w skali Polski, akcji Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego (POZŻ) „Pomorze na morze”.

W ramach akcji 600 dzieci z terenu województwa pomorskiego, m.in. z Człuchowa, Sierakowic, Nowego Dworu Gdańskiego, Jastarni, Pucka i Chojnic odbędzie rejsy po Zatoce Gdańskiej żaglowcem „Zawisza Czarny”. Rejsy połączone będą z promocją żeglarstwa i szeroko rozumianą edukacją morską. „Zawisza” pływać będzie przez pięć dni (do 15 września). Każdego dnia odbywać będzie 4 rejsy. Na ich zakończenie dzieci otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie legendarnego jachtu „Opty” i projekcja filmu o Leonidzie Telidze, które odbędą się w ramach Roku Teligi.

Obecna akcja to druga odsłona projektu „Pomorze na morze”. Jej pierwsza edycja odbyła się w czerwcu w czasie tegorocznego Święta Morza. W akcji wziął wówczas udział, poza „Zawiszą Czarnym”, również jacht „Copernicus”.

Konferencja prasowa poświęcona akcji „Pomorze na morze” odbędzie się w środę, 11 września, o godz.11.30 w siedzibie Pomorskiego Okręgowe Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11 (budynek YKP Gdynia, naprzeciw „Błyskawicy”, wejście od strony Skweru Kościuszki). Wezmą w niej udział przedstawiciele władz POZŻ, armatora „Zawiszy Czarnego” jak również reprezentanci samorządów uczestniczących w projekcie. Serdecznie zapraszamy!

Po konferencji dziennikarze będą mieli okazję porozmawiać z dziećmi biorącymi udział w akcji na pokładzie „Zawiszy Czarnego”.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 August

Do Gdańska wpłynęła "Antica" z Jerzym Wąsowiczem i Andrzejem Sochajem po 6. latach żeglugi po różnych morzach świata. Żeglarze przebyli około 60 000 Mm, odwiedzając porty 38 krajów na wszystkich kontynentach
niedziela, 3 sierpnia 1997
Rozpoczęła się pierwsza edycja Mazurskiej Operacji Żagiel
piątek, 3 sierpnia 1979
W Anglii zmarł Joseph Conrad (Józef Korzeniowski), nasłynniejszy pisarz marynista
niedziela, 3 sierpnia 1924
W Kadyksie rozpoczął rejs Krzysztof Kolumb na czele eskadry trzech statków ("Santa Maria", "Nina", "Pinta") zakończony odkryciem nowego lądu; po trzech miesiącach żeglarze dotarli na Bahamy, w przekonaniu, że dotarli do Indii Zachodnich
sobota, 3 sierpnia 1492