TYP: a1

Polscy narciarze powalczą o medale MŚ

piątek, 3 sierpnia 2012
Informacja prasowa
Głównym celem naszej reprezentacji podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie wodnym za wyciągiem w Asten (Austria) jest obrona srebrnego medalu drużynowego z 2010 r.

Od 2008 roku nasza drużyna staje na podium mistrzostw Europy i świata. W tym roku nasi zawodnicy mają nieco utrudnione zadanie, ponieważ ze składu wypadł jeden z najmocniejszych i najbardziej wszechstronnych zawodników – Krzysztof Bernatowicz, który uległ kontuzji podczas treningów w Havirovie w Czechach. Zastąpi go jednak go bardzo utalentowany Martin Gruca, tak więc nasza drużyna nie pozostaje bez szans.

Zawodnicy walczyć będą również o medale indywidualne. Największe nadzieje pokładane są w Janie Galinowskim i Joannie Wąż – dwójce znakomitych skoczków. Na medal w jeździe figurowej szansę mają Dawid Kazek i Justyna Mazurkiewicz.

Dla wzmocnienia drużyny do reprezentacji powołano Kamila Borysewicza, bardzo utalentowanego juniora, który jest aktualnym rekordzistą Polski seniorów w slalomie oraz tegorocznym podwójnym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów do lat 19. Liczymy, że zapunktuje do medalu drużynowego.

Mistrzostwa Świata Open za wyciągiem to najważniejsze zawody narciarskie w tym roku. Cały okres przygotowawczy podporządkowany został tej imprezie.

Zawodnicy uczestniczyli w cyklu zgrupowań zagranicznych, które rozpoczęły się w kwietniu, w ośrodkach narciarstwa wodnego za granicą, gdyż pogoda w Polsce nie pozwala na trenowanie w tym czasie na akwenach w kraju. Zgrupowania te były jednymi z ważniejszych punktów przygotowań, ponieważ w tej dyscyplinie ważne jest, aby treningi odbywające się bezpośrednio na wodzie rozpoczęły się jak najwcześniej. Ponadto przykładowo ośrodki w Stanach Zjednoczonych są jednymi z najlepszych szkół narciarstwa wodnego na świecie. Starty w zawodach - w Mistrzostwach Polski, Pucharze Europy i międzynarodowych zawodach Grand Prix of the Cable, były swego rodzaju próbą i możliwością bezpośredniego zmierzenia się z przyszłymi rywalami.

Ostatnim etapem przygotowań był kilkudniowy pobyt zawodników na akwenie w Asten, na którym rozgrywane są tegoroczne Mistrzostwa Świata. Zawodnicy odbyli tam serię treningów, zapoznając się ze specyfiką tamtejszego wyciągu.

Plan zawodów:

Piątek 03 sierpnia

08:00 Oficjalna treningi
13:00 Spotkanie Narciarzy
14:00 Eliminacje jazda figurowa

Sobota 04 sierpnia

08:30 Eliminacje slalom
11:30 - 13:30 Lunch dla zawodników i oficjeli
14:00 Eliminacje skoki

Niedziela 05 sierpnia

08:30 - 16:00 Finały
11:30 - 13:30 Lunch dla zawodników i oficjeli
17:00 Ceremonia rozdania nagród na jeziorze
20:00 Gala
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924