TYP: a1

Brązowy medal w drużynowych Mistrzostwach Świata dla Polaków

poniedziałek, 6 sierpnia 2012
Informacja prasowa
Polska reprezentacja podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie wodnym za wyciągiem w Asten (Austria) wywalczyła brązowy medal.


Polacy w składzie Justyna Mazurkiewicz, Joanna Wąż, Kamil Borysewicz, Jan Galinowski, Marcin Gruca i Dawid Kazek, wywalczyli drużynowy brąz! Pokonali Słowację o 5 pkt, a z Niemieckim zespołem przegrali o 62 pkt. Jutro walka o indywidualne medale, która zapowiada się równie ciekawie i wyrównanie. Trzymajmy kciuki za naszą reprezentację!!

Na dalszą relację zapraszamy na naszą stronę www.pzmwinw.pl oraz na www.facebook.com/PZMWiNW.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883