TYP: a1

Polka Mistrzynią Świata PKRA 2014 w Kitesurfingu

środa, 5 listopada 2014
Informacja prasowa | Magdalena Lasocka
Emocje rywalizacji bynajmniej jeszcze nie opadły, a ostatni przystanek PKRA World Tour w Hainan w Chinach jeszcze trwa. Jednak bez względu na to jak zakończą się ostatnie zawody w Hainan, nikt już nie odbierze Karolinie Winkowskiej tytułu Mistrzyni Świata Freestyle 2014.

Karolina Winkowska

PKRA uznała orzeczenie International Kitesurfing Associacion (IKA) i tym samym Karolina Winkowska zwyciężyła w klasyfikacji ogólnej Pucharu PKRA i drugi raz w swojej karierze sięgnęła po Mistrzostwo Świata (ostatnio w 2012 roku, w 2013 była wicemistrzynią). Jak to możliwe? Decyzją PKRA i orzeczeniem IKA Karolina i Gisela Pulido zajęły wspólnie 1 miejsce w Pingtan Kiteboarding World Cup 2014. Naszym zdaniem tylko Karolina powinna wygrać w Pingtan - w końcu przeciwniczka, Hiszpanka Gisela Pulido odmówiła uczestniczenia w super finale wykręcając się rzekomą kontuzją. Normalnie w takiej sytuacji zawodnik albo walczy do końca, albo z żalem ale poddaje się walkowerem. PKRA i Sami Gali w niejasnych okolicznościach podjęła jednak bardzo kontrowersyjną decyzję o przełożeniu super finału na inną lokalizację i inny turniej. To z kolei spotkało się z powszechną dezaprobatą środowiska kitesurfingowego jako niedopuszczalny precedens. Ostatecznie IKA, która nadzoruje m.in. przestrzeganie międzynarodowych standardów w zawodach kitesurfingowych, orzekła o dwóch pierwszych miejscach dla obu zawodniczek. Rezultatem tej decyzji jest uznanie dominacji Karoliny Winkowskiej w tym roku w Pucharze PKRA i ogłoszenie jej Mistrzynią Świata kitesurfingu 2014 we freestyle.

Wielkie brawa należą się dla teamu brzegowego naszej Mistrzyni – mama Karoliny, Joanna dzielnie wspierała naszą zawodniczkę w tych trudnych chwilach. Jutro zakończenie zawodów. Karolina potwornie zmęczona powiedziała – "Tak, oficjalne jestem Mistrzynią Świata 2014 we freestyle! Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie, zwłaszcza kibicom, którzy w ostatnim czasie tak mocno zagrzewali mnie do walki. Z całego serca dziękuję. Jupiii!"- tak właśnie cieszyła się z tego rozstrzygnięcia Karolina.

Nie przestawajcie jednak trzymać kciuków. Jutro końcówka zawodów w Heinan, które dziś zostały wstrzymane z uwagi na słaby wiatr. Mamy nadzieję, że Karolina finalnie wygra ostatnie zawody Pucharu i tym samym udowodni, że niepotrzebne były dziwaczne decyzje PKRA i sędziego głównego Hiszpana Sama Gali. Pogratulujmy również Chrisowi Tack'owi, który był w tym roku najlepszy pośród panów i będzie dumnie dzierżył tytuł Mistrza Świata. Czy jutro powieje pomyślny wiatr? Zobaczymy, ale już teraz bardzo się cieszymy i z całego serca gratulujemy naszej najlepszej kite surferce!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001