TYP: a1

Polka, Karolina Winkowska ambasadorem kitesurfingu w Egipcie!

poniedziałek, 10 lutego 2014
Informacja prasowa
Hisham Zaazou i Karolina Winkowska
Hisham Zaazou i Karolina Winkowska
Wieczorem 6 lutego 2014 roku w Kairze Mohamed Hisham Zaazou, Minister Turystyki Egiptu przedstawił podczas międzynarodowej konferencji prasowej nowego ambasadora kitesurfingu - Karolinę Winkowską. Polka, która jest Wicemistrzynią Świata i Mistrzynią Polski w tym sporcie, podpisała właśnie roczny kontrakt sponsorski. Karolina Winkowska będzie promować na całym świecie Kraj Faraonów i jego kitesurfingowe zalety.

- Dziękuję Karolinie za to, że zgodziła się, by być ambasadorką Egiptu i egipskiej turystyki - powiedział zgromadzonym w Kairze dziennikarzom Minister Turystyki Egiptu, Hisham Zaazou - Myślę, że nasza współpraca będzie owocna i bardzo się cieszę, że przez najbliższy rok polska mistrzyni będzie wspierać nasz kraj. Karolina jest Mistrzynią Świata w kitesurfingu z 2012 roku, w zeszłym roku zajęła drugie miejsce w rywalizacji, więc mam nadzieję, że w 2014 roku odzyska tytuł. Liczę, że treningi w Egipcie pomogą jej w tym. Będziemy trzymać kciuki. Powitamy ją w naszym kraju, który jest rajem dla kitesurferów z wielką radością – dodał minister Zaazou.

Egipt po niedawnych wydarzeniach politycznych systematycznie odbudowuje pozycję lidera na rynku turystycznym na całym świecie. Oprócz skarbów starożytnego świata, wspaniałej kultury, to właśnie słoneczne plaże, wodne i podwodne skarby Morza Czerwonego stanowią o turystycznej potędze tego kraju.

Karolina Winkowska o Kraju Faraonów wyraża się bardzo ciepło: - Egipt to wspaniały kraj, z piękną historią i bardzo otwartymi ludźmi. Byłam tu po raz pierwszy jako 14-latka, od lat trenuję w Egipcie regularnie, rok w rok. W ciągu sezonu Egipt to także najlepszy przystanek dla zawodów w cyklu PKRA World Tour. Zawsze są tu dobre warunki do startów i piękna pogoda – podkreśliła nasza mistrzyni. Polka z uśmiechem odpowiadała na pytania dziennikarzy i o swojej sportowej pasji.
Karolina Winkowska


Dzięki takiej dyscyplinie sportu jak kitesurfing, ludzie z całego świata mają okazję zobaczyć Egipt i jego skarby. Mam nadzieję, że tak będzie też w 2014 roku, już nie mogę się doczekać na zawody PKRA w Egipcie – cieszyła się Karolina.

Wielkim fanem Karoliny jest od dawna Jego Ekscelencja Ambasador Egiptu w Polsce Reda Bebars. To właśnie Pan Ambasador wraz Ahmedem Shokry, Dyrektorem Egyptian Tourism Authority rozpoczęli negocjacje z agentami mistrzyni już we wrześniu 2013. - Jestem podekscytowany tym, że Karolina zgodziła się zostać kitesurfingowym ambasadorem Egiptu i że pomoże nam promować turystykę.

- Od teraz także wszyscy Egipcjanie będą kibicować jej w startach w Pucharze świata PKRA i mam nadzieję, że dzięki temu gorącemu dopingowi w 2014 będzie nieustannie zwyciężać – podkreślił Pan Ambasador Bebars. Od początku w projekt sponsorski Karoliny zaangażował się także przewodniczący Egyptian Tourism Authority - Nasser Hamdy. Blisko stu dziennikarzy, w tym z Polski, było świadkami podpisania umowy. Na konferencji byli obecni także przedstawiciele Polskiej Ambasady - przy stole konferencyjnym zasiadł Robert Dziedzic, pełniący obowiązki Ambasadora RP w Kairze.

Karolina, jako kitesurfingowy ambasador Egiptu będzie nie tylko nosić logotyp sponsora na ubraniach, desce czy latawcu. Na mocy umowy otrzyma także pełne wsparcie w treningach – oznacza to, że 2014 roku będziemy mogli wielokrotnie podziwiać jej umiejętności w kitesurfingowych spotach nad Morzem Czerwonym.

Za niespełna cztery miesiące w Egipcie w Soma Bay odbędą się zawody z cyklu Pucharu Świata The Red Sea Kitesurf World Cup 2014 . Na pewno nie zabraknie na nich naszej mistrzyni. Zapytana o to jakie ma najbliższe plany Karolina odpowiedziała:– W 2014 roku najwięcej będę trenowała w Egipcie. Już za dwa dni, tak na rozgrzewkę, startuję w zawodach T.R.I.O. na Kajmanach. Potem zacznie się rywalizacja o Puchar Świata. Trzymajcie z mnie kciuki!

Karolina Winkowska (urodzona w 1990 roku w Warszawie) to najbardziej utytułowana i najlepsza polska zawodniczka kitesurfingowa; aż pięć razy zwyciężała w Pucharze Polski (2006, 2008, 2009, 2010, 2011), trzykrotnie została Mistrzynią Polski (2008, 2010, 2011) w zawodach Ford Kite Cup. W 2012 roku wywalczyła największe trofeum i zdobyła tytuł Mistrzyni Świata, w 2013 zaś Wicemistrzyni.

W przygodzie z kitesurfingiem wspiera ją bardzo aktywnie wspaniała rodzina, która słynie z zamiłowania do sportów wodnych. Swoje sukcesy Karolina zawdzięcza niezwykłej determinacji i ciężkiej pracy.

Zdjęcia: Piotr Bartoszek/MM4PR.COM
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 July

W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht
sobota, 12 lipca 2003
S/y "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim minął metę regat TARS 1972 jako dwunasty jacht (czas 30 dni, 16 godzin, 55 minut).
środa, 12 lipca 1972
W Gdańsku zwodowano jacht "Konstanty Maciejewicz"; w pierwszy rejs wyruszył na trasę wokół Ameryki Południowej z przejściem Przylądka Horn ze wschodu na zachód.
poniedziałek, 12 lipca 1971
Umieszczenie "Victory" w suchym doku w Portsmouth.
środa, 12 lipca 1922