Polacy zwycięzcami zawodów Pucharu Świata w Hyeres

poniedziałek, 2 maja 2016
Redakcja/MF
Zofia Noceti-Klepacka oraz Piotr Myszka wygrali regaty w klasie RS:X żeglarskiego Pucharu Świata Hyeres we Francji. Na podium na drugim miejscu w tej samej klasie stanął także Paweł Tarnowski.

Zofia Klepacka

Wśród windsurferów zwyciężył przygotowujący się do startu na igrzyskach mistrz świata Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), za nim uplasował się mistrz Europy Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Trzecie miejsce zajął wicemistrz olimpijski z Londynu Nick Dempsey.

Pierwsze miejsce w klasie RS:X zajęła także Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa). Drugie miejsce zajęła wicemistrzyni świata, która jest także aktualną mistrzynią Europy, Bryony Shaw z Wielkiej Brytanii, a trzecia była reprezentantka Francji Charline Picon (8. miejsce).

W klasie 470 przygotowujące się do igrzysk w Rio Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK "Pogoń" Szczecin/ChKŻ Chojnice) ostatecznie zajęły siódme miejsce. Złote medale zdobyły srebrne medalistki igrzysk w Londynie Hannah Mills i Saskia Clark z Wielkiej Brytanii, drugie były Brazylijki Fernanda Oliveira i Ana Luiza Barbachan. Na trzeciej pozycji znalazły się mistrzynie świata, a zarazem wicemistrzynie Europy, Francuzki Camille Lecointre i Helene Defrance.

W klasie 49er dwunaste miejsce ostatecznie zajęli Tomasz Januszewski i Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn), a na dwudziestej piątej pozycji regaty ukończyła nasza olimpijska ekipa, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk). Kacper Ziemiński (SEJK "Pogoń" Szczecin) pływający w klasie Laser zakończył regaty na dziewiątej pozycji. W Laser Radial Agata Barwińska (MOS SSW Iława) zajęła ostatecznie dwudziestą dziewiątą pozycję.