TYP: a1

Pantaenius Jacht Foto rozstrzygnięty

poniedziałek, 14 marca 2016
Informacja prasowa
Znamy już zwycięzców konkursu fotograficznego V edycji Pantaenius Jacht Foto. Tym razem nagroda główna trafiła do Piotra Lisowskiego za zdjęcie „Ostatnia wachta sezonu”.

Piotr Lisowski 'Ostatnia wachta sezonu'
Fot. Piotr Lisowski "Ostatnia wachta sezonu"

Do V edycji konkursu zgłoszono ponad 300 zdjęć. Do finału przeszło 31 fotografii, spośród których jury wybrało zwycięzców i wyróżnionych.
Pierwsze miejsce i Nagrodę Główną otrzymał Piotr Lisowski za pracę „Ostatnia wachta sezonu”:
- Zdjęcie zrobiłem pod koniec listopada podczas wieczornego spaceru. To nasz lokalny, niewielki akwen w Radymnie. Łódki udało mi się uchwycić niemal w ostatnim momencie przed zabraniem ich na zimowanie, bo kilka dni później było tam już pusto – powiedział nam zwycięzca.

Do Piotra Lisowskiego trafiła też Nagroda Specjalna w kategorii motorowodnej za drugą zgłoszoną przez niego pracę: „Nawigacja do gwiazd”. – Ten kadr zrobiłem w zupełnie innej części Europy, podczas wizyty studyjnej na południu Norwegii. Był to plener fotograficzny nad malowniczym jeziorem nieopodal wioski Vrådal – dodał, nie ukrywając radości, podwójny laureat.

Krzysztof Łuczak, 'Na Śniardwach'
Fot. Krzysztof Łuczak "Na Śniardwach"


Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Łuczak za zdjęcie „Na Śniardwach”. Autor z zamiłowania jest fotografem żeglarzem. Żegluje od najmłodszych lat, a fotografia zrobiona pod koniec lat 70tych, Zenitem jest jedną z pamiątek z rejsu szkoleniowego na jachcie typu kecz. Był to prototyp jachtu zaprojektowany przez Norberta Patalasa i zbudowany w ZSZ w Hajnówce. Z tejże szkoły była też cała załoga.

Trzecie miejsce wywalczył Paweł Uszacki fotografią „Czekając na rejs…”, na której zamknął w obiektywie pożegnanie Sedova, majestatycznej dumy rosyjskiej floty żaglowców, w Gdyńskim porcie tuż przed paradą żaglowców. Jak powiedział nam autor, jest to jego zdaniem jeden z najpiękniejszych szkoleniowców na świecie, który dla wielu stał się inspiracją marzeń o morskiej przygodzie.


W tym roku po raz kolejny przyznane zostały Nagrody Specjalne. Otrzymali je Andrzej Radomski za „Żeglarskie Mistrzostwa Polski - Laser Radial” w kategorii „Najlepsze zdjęcie regatowe”. Natomiast Nagroda Specjalna w kategorii morskiej trafiła do Pawła Banaszczyka za „Lewy foka szot luz…”:
- Zdjęcie zostało zrobione we wrześniu ubiegłego roku w drodze z Bornholmu do Kołobrzegu. Droga z przygodami, bo przy ok. 6 stopniach Beauforta, mocnych przechyłach, z powodu usterki wielokrotnie przecierał i urywał nam się szot. Jeden z tych momentów uchwyciłem na zdjęciu – wspominał nagrodzony.

Tagi: Pantaenius Jacht Foto, Piotr Lisowski, Krzysztof Łuczak, Paweł Uszacki, Andrzej Radomski, Paweł Banaszczyk
TYP: a3
0 0
Komentarze