TYP: a1

Odsłonięto pomnik generała Zaruskiego w Gdyni

piątek, 4 maja 2012
generał mariusz zaruski
Generał Mariusz Zaruski
3 maja o godzinie 16:00 na terenie Yacht Klubu Polski Gdynia odbyło się uroczyste podniesienie bandery i otwarcie sezonu żeglarskiego 2012, połączone z odsłonięciem pomnika gen. Mariusza Zaruskiego. Pomnik, po renowacji sfinansowanej przez Miasto, stanął przed siedzibą YKP od strony portu jachtowego.


Bandera w YKP Gdynia została podniesiona już po raz 88. Podczas uroczystości Janusz Taber, Komandor YKP, odczytał uchwałę Zjazdu Delegatów YKP nadającą pośmiertnie godność Komandora Honorowego Yacht Klubu Polski Mariuszowi Zaruskiemu i Antoniemu Aleksandrowiczowi, założycielom Klubu. Honorowe dyplomy zostały przekazane Miastu Gdynia i prezydentowi Gdyni, Wojciechowi Szczurkowi. Wręczono również nagrody w konkursie dla uczniów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 July

Wystartował w regatach Chicago-Mackinac Race 1999 polonijny jacht "Gemini". Był pierwszym jachtem zbudowanym w Polsce, który wziął udział w regatach Chicago-Mac. Załogę prowadzoną przez Andrzeja W. Piotrowskiego stanowili żeglarze polonijni z Chicago i ok
sobota, 10 lipca 1999
W pierwszy rejs wypływa "Dar Młodzieży".
sobota, 10 lipca 1982
W Kopenhadze miało miejsce rozpoczęcie kolejnej edycji "Operacji Żagiel", skąd flotylla statków i jachtów żaglowych pożeglowała do Gdyni, gdzie odbyły się główne imprezy towarzyszące. Pierwszy na mecie w Gdyni w klasie żaglowców był "Towariszcz".
środa, 10 lipca 1974