TYP: a1

Odliczanie do Regat Baltic Sail Nord CUP 2011

czwartek, 23 czerwca 2011
Michał Korneszczuk

Nord Cup 2010 - fot. K. Maczugowska
Tylko 9 dni dzieli nas od oficjalnego rozpoczęcia regat Baltic Sail NordCUP. Marina Centrum Galion w Gdańsku Górkach Zachodnich będzie gościć żeglarzy w dniach 2-10.07.2011.


Jak co roku NordCUP jest nie tylko okazją do sprawdzenia swoich umiejętności na wodzie, sportowej rywalizacji i wymiany doświadczeń, ale, co równie ważne, integracji z innymi pasjonatami żeglarstwa. Dlatego organizatorzy szczególną wagę przywiązują do „lądowej” części regat. Wśród planowanych atrakcji jest w tym roku między innymi żeglarski grill, sponsorowany przez firmę Pantaenius oraz integracyjne „crew party” na Starym Mieście w Gdańsku, gdzie odbędzie się organizowany w ramach zlotu Baltic Sail, koncert „Szanty pod Żurawiem”.

Oprócz tego w oba weekendy każdy będzie mógł przetestować „żaglowóz” Blokart. Jest to rodzaj bojera, który zamiast płóz posiada kółka. Będą one dostępne dla chętnych na pobliskiej plaży.

Także w oba weekendy dyżury będą pełnić żaglomistrzowie firmy Vector Sails – Jarosław Górski i Kamil Ortyl. Każdy zainteresowany będzie mógł po wyścigach dokonać bezpłatnych konsultacji w zakresie żagli, ich budowy oraz zasadach doboru do konkretnej łódki. Do dyspozycji zawodników pozostają także: boiska do siatkówki plażowej, boiska wielofunkcyjne, korty tenisowe, centrum fitness (siłownia, sauny, jacuzzi).

W tym roku regaty wspierają: ISIC, Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomostkiego, firma kosmetyczna Ziaja, Argo Card SA, zegarki Nautica, Brands Polska, Eljacht, żaglownie Ocean Sails, North Sails, Vector Sails, sklep żeglarski Sail-ho!.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 January

Joseph Conrad kończy służbę na morzu zejściem ze statku "Adowa", aby potem zająć się pisaniem książek o tematyce marynistycznej.
czwartek, 18 stycznia 1894