TYP: a1

MŚ i ME Seniorów DN 2012 - Nareszcie jest wiatr

czwartek, 2 lutego 2012
Jerzy Henke
Z wielkim optymizmem wyjeżdżaliśmy wczoraj z portu na miejsce startu, gdyż od rana wiał przyjemny dla bojerowców wiatr o prędkości 3-4 m/s.

Pierwsza wystartowała do biegu kwalifikacyjnego grupa D. Tuż po starcie wiatr „siadł” i pierwsze okrążenie trwało dłużej niż limit czasu. Limit maksymalnego czasu trwania biegu to iloczyn odległości między bojami i 8-miu minut. Dziś odległość między bojami była 2 kilometry i limit 16 minut.

Po południu, po 13-tej wiatr zaczął przybierać na sile i do zachodu słońca odbyły się 3 biegi kwalifikacyjne w grupach D, C i na końcu B.

Po każdym biegu kwalifikacyjnym 12-tu najlepszych zawodników przechodzi o grupę wyżej i staruje w nowej grupie do kolejnego biegu kwalifikacyjnego. Wczoraj przejście kwalifikacyjne do wyższej grupy udało się następującym polskim zawodnikom.

Janusz Taber – YKP WARSZAWA z grupy D do C
Mirosław Kisły – YKP WARSZAWA z grupy C do B
Wiesław Macińczyk – Baza Mrągowo z grupy B do A
Ryszard Szumowski – AZS AWF Gdańs z grupy B do A
Marek Bernat – Nauticus Olsztyn z grupy B do A
Jerzy Henke – MKŻ Mikołajki z grupy C do B i z B do A

Czterech polskich zawodników zakwalifikowało się do grupy A. Przypominam, że zawodnicy w grupach są przydzielani według ich światowego rankingu. Biegi kwalifikacyjne umożliwiają przeskoczenie wyżej niż przydział grupowy według rankingu. Komandor Polskiej Floty Jerzy Henke przeskoczył dwie grupy wyżej w dwóch kolejnych biegach.

Polacy mają najliczniejszą reprezentację narodową w złotej grupie A. Polskich 12-tu zawodników będzie walczyło o medale:

P- 13 Kardas, Darek AZS UWM Olsztyn
P- 31 Graczyk, Robert MKŻ Mikołajki
P- 36 Jabłoński, Karol Baza Mrągowo
P- 55 Zakrzewski, Tomasz MKŻ Mikołajki
P- 58 Henke, Jerzy MKŻ Mikołajki
P- 65 Bernat, Marek Nautocus Olsztyn
P- 110 Marcińczyk, Wiesław Baza Mrągowo
P- 114 Burczyński, Michał AZS UWM Olsztyn
P- 134 Szumowski, Ryszard AZS AWF Gdańsk
P- 155 Zakrzewski, Łukasz MKŻ Mikołajki
P- 164 Burczyński, Paweł Nautocus Olsztyn
P- 235 Baranowski, Adam Flota Polska DN

W czwartek zaczynamy regaty od startu grupy A. Zapowiadana jest wietrzna pogoda i mamy nadzieję, że zostaną rozegrane minimum 3 biegi grupy A. Wtedy Mistrzostwa będą mogły być uznane za zakończone. Na sobotę prognozy przewidują wiatr o prędkości zbliżonej do 0 m/s i zapewne nie będą mogły być rozegrane żadne biegi.

„do zobaczenia na lodzie przy wietrznej pogodzie”

Jerzy Henke
Komandor

Polska Bojerowa Flota DN
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 June

W Sztokholmie otwarto Muzeum Okrętu "Vasa".
piątek, 15 czerwca 1990
Alfred Johnson, rybak nowofunlandzki na swojej dory o długości 5 m o nazwie "Centennial" wyruszył z Gloucester w pierwszy samotny rejs przez Atlantyk; dotarł do Liverpoolu 17 sierpnia tego roku.
czwartek, 15 czerwca 1876