TYP: a1

MP klasy Puck: Zapowiadają się rekordowe mistrzostwa

piątek, 19 sierpnia 2016
Informacja prasowa/Jędrzej Szerle
W najbliższy weekend, 20-21 sierpnia, w Pucku zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski w klasie Puck. W regatach na Zatoce Puckiej rywalizować będzie blisko 50 jednostek.


Fot. HOM


Mistrzostwa mieczowych jachtów klasy Puck (stworzonej przez Franciszka Lewińskiego w 1996 roku), odbywają się po raz czwarty. Poprzednie edycje, w których zwyciężali Artur Piernicki w 2015 roku, Marcin Styborski w 2014 r. i Krzysztof Stromski w 2013 r. (wszyscy z Yacht Clubu Rewa), gromadziły ponad 30 jednostek. Ten rok zapowiada się jednak rekordowo.

- Mamy obecnie 46 potwierdzonych zgłoszeń - mówi Sławomir Dębicki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Klasy Puck. - Ale jesteśmy przygotowani na większą liczbę uczestników. Trasy regat jeszcze nie ustaliliśmy - zobaczymy, jakie będą wiatry i jak ustawione będą sieci rybackie - niemniej tradycyjnie planujemy, żeby przebiegała w miarę blisko brzegu. Chcemy, żeby regaty można było wygodnie obserwować z lądu.

W imprezie na pewno weźmie udział ubiegłoroczny mistrz Polski, Artur Piernicki. Swój udział zapowiedział także Marcin Styborski, który w tym roku wygrał wszystkie regaty organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck - Regaty Otwarcia Sezonu o Puchar Burmistrza Miasta Puck,Wiosenne Regaty Małego Morza o Puchar Burmistrza Miasta Władysławowa i VI Samorządowe Regaty Województwa Pomorskiego o Puchar Marszałka Mieczysława Struka.

- Dobrze mi idzie w tym sezonie i czuję, że jestem w stanie powalczyć o podium - mówi Marcin Styborski. - Z pokorą jednak podchodzę do zawodów, zwłaszcza, że weźmie w nich udział czołówka zawodników klasy. Cieszę się, że w tym roku startuje tak wielu żeglarzy - to dowód, że klasa Puck rośnie w siłę i kolejna motywacja do tego, żeby jak najlepiej popłynąć.

W sobotę 20 sierpnia, od godziny 8 w siedzibie Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku otwarte będzie biuro regat. Na godzinę 10 zaplanowano otwarcie mistrzostw i odprawę sterników. Godzinę później rozpocznie się pierwszy wyścig. Zakończenie imprezy zaplanowano na niedzielę 21 sierpnia o godzinie 14.

Organizatorem Mistrzostw Polski jest Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck, Harcerski Ośrodek Morski w Pucku, Yacht Club Rewa i Pomorski Związek Żeglarski.
Tagi: regaty, Puck, klasa Puck
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 December

Zmarł Stefan Wysocki, autor książek żeglarskich, na których wychowały się dziesiątki tysięcy żeglarzy. Był aktywnym działaczem żeglarskim, sędzią żeglarskim klasy międzynarodowej, a także krytykiem muzycznym, publicystą i komentatorem radiowym i telewizyj
piątek, 2 grudnia 1988
W Castilleja de la Cuesta nieopodal Sewilli zmarł Herman Cortes, odkrywca i zdobywca Meksyku.
piątek, 2 grudnia 1547