TYP: a1

MP klasy Puck: Zapowiadają się rekordowe mistrzostwa

piątek, 19 sierpnia 2016
Informacja prasowa/Jędrzej Szerle
W najbliższy weekend, 20-21 sierpnia, w Pucku zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski w klasie Puck. W regatach na Zatoce Puckiej rywalizować będzie blisko 50 jednostek.


Fot. HOM


Mistrzostwa mieczowych jachtów klasy Puck (stworzonej przez Franciszka Lewińskiego w 1996 roku), odbywają się po raz czwarty. Poprzednie edycje, w których zwyciężali Artur Piernicki w 2015 roku, Marcin Styborski w 2014 r. i Krzysztof Stromski w 2013 r. (wszyscy z Yacht Clubu Rewa), gromadziły ponad 30 jednostek. Ten rok zapowiada się jednak rekordowo.

- Mamy obecnie 46 potwierdzonych zgłoszeń - mówi Sławomir Dębicki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Klasy Puck. - Ale jesteśmy przygotowani na większą liczbę uczestników. Trasy regat jeszcze nie ustaliliśmy - zobaczymy, jakie będą wiatry i jak ustawione będą sieci rybackie - niemniej tradycyjnie planujemy, żeby przebiegała w miarę blisko brzegu. Chcemy, żeby regaty można było wygodnie obserwować z lądu.

W imprezie na pewno weźmie udział ubiegłoroczny mistrz Polski, Artur Piernicki. Swój udział zapowiedział także Marcin Styborski, który w tym roku wygrał wszystkie regaty organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck - Regaty Otwarcia Sezonu o Puchar Burmistrza Miasta Puck,Wiosenne Regaty Małego Morza o Puchar Burmistrza Miasta Władysławowa i VI Samorządowe Regaty Województwa Pomorskiego o Puchar Marszałka Mieczysława Struka.

- Dobrze mi idzie w tym sezonie i czuję, że jestem w stanie powalczyć o podium - mówi Marcin Styborski. - Z pokorą jednak podchodzę do zawodów, zwłaszcza, że weźmie w nich udział czołówka zawodników klasy. Cieszę się, że w tym roku startuje tak wielu żeglarzy - to dowód, że klasa Puck rośnie w siłę i kolejna motywacja do tego, żeby jak najlepiej popłynąć.

W sobotę 20 sierpnia, od godziny 8 w siedzibie Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku otwarte będzie biuro regat. Na godzinę 10 zaplanowano otwarcie mistrzostw i odprawę sterników. Godzinę później rozpocznie się pierwszy wyścig. Zakończenie imprezy zaplanowano na niedzielę 21 sierpnia o godzinie 14.

Organizatorem Mistrzostw Polski jest Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck, Harcerski Ośrodek Morski w Pucku, Yacht Club Rewa i Pomorski Związek Żeglarski.
Tagi: regaty, Puck, klasa Puck
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898