TYP: a1

MOS Iława wygrywa inauguracyjną rundę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej

wtorek, 16 maja 2017
Informacja prasowa

Pierwsza runda Polskiej Ekstraklasy zakończona. 12 załóg z całej Polski rywalizowało na sopockich wodach. Niekwestionowanym zwycięzcą został MOS Iława, drugie miejsce zajął Jacht Klub Kamień Pomorski, a podium zamknęli gospodarze – Yacht Club Sopot.

[t][/t] [s]Fot. Karol Kacperski[/s]

Dwanaście klubów z całej Polski, piękne słońce, sopocka marina, rywalizacja na wysokim poziomie i dużo niespodzianek, tak w skrócie można podsumować pierwszą rundę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej 2017.

 

Mimo, że w sobotę trochę zabrakło wiatru, to łącznie, przez dwa dni, przeprowadzono 14 wyścigów. Pierwszy dzień regatowy stał przede wszystkim pod znakiem umiejętności i techniki żeglowania przy słabym wietrze, o wynikach decydowały niuanse. Po pierwszym dniu rywalizacji załogi żeglowały w miarę równo, jednak najlepiej wypadła drużyna Karola Górskiego (MOS Iława), która w niedzielę potwierdziła swoją znakomitą dyspozycję i ostatecznie wygrała pierwszą rundę Ekstraklasy.

 

- Po dwóch dniach ciężkich zmagań udało nam się wygrać. Pierwszego dnia wiatr nas nie rozpieszczał, drugiego było już całkiem solidnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo jako drużyna wykonaliśmy świetną pracę. Polska Ekstraklasa to kwintesencja żeglarstwa, dużo wyścigów na krótkiej trasie, profesjonalne teamy, świetna oprawa, myślę, że spokojnie możemy się porównywać do naszych kolegów z Zachodu – podsumowuje Karol Górski, MOS Iława.

 

Niezwykle emocjonująca była walka o drugie miejsce między Jacht Klub Kamień Pomorski i gospodarzem regat, Yacht Club Sopot. O klasyfikacji decydowały praktycznie ostatnie wyścigi. Jednak ostatecznie to zespół Patryka Zbroi wygrał ostatni wyścig i tym samym uplasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Yacht Club Sopot ukończył regaty na trzecim stopniu podium. Na czwartym reprezentanci ze Szczecina – TŻR Szczecin, a na piątym debiutanci, świeżo reaktywowana sekcja żeglarska Legii Warszawa pod wodzą Jakuba Pawluka.

Regaty po raz pierwszy w historii Ekstraklasy prezentowane były na żywo poprzez innowacyjny system prezentacji regat dostarczony przez niemiecką firmę SAP.

 

Wyniki I rundy Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej:

 

 1. MOS Iława
 2. Jacht Klub Kamień Pomorski
 3. Yacht Club Sopot
 4. PMT TŻR Szczecin
 5. Legia Warszawa
 6. Yacht Club Gdańsk
 7. Klub Port Mechelinki
 8. JKM Gryf Gdynia
 9. YC Sztag AWF Katowice
 10. PŻKS DŻYGIT
 11. Olsztyński Klub Żeglarski
 12. Jacht Klub Wielkopolski Poznań

 

Kolejna runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej odbędzie się 24-25 czerwca w Świnoujściu. Organizatorami Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej są firmy MT Partners i GSC Yachting przy współudziale Yacht Club Sopot i Towarzystwa Żeglarstwa Regatowego Szczecin oraz  przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ligazeglarska.pl oraz na profilu ligi na facebooku.

 

Tagi: Polska Liga Żeglarska
TYP: a3
0 0
Komentarze