TYP: a1

Mistrzostwa Polski Katamaranów

czwartek, 18 sierpnia 2016
Informacja prasowa
Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2016 to najważniejsze krajowe regaty dla katamaranów w tym sezonie. Mistrzostwa, które odbędą się w dniach 19 – 21 sierpnia organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO pod patronatem Miasta Sopot oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. W regatach weźmie udział 40 dwukadłubowych jednostek, będą to katamarany klas A, F-18, Hobie Cat 16 i Open. Planuje się rozegranie 9 wyścigów dla każdej klasy.

Mistrzostwa Polski Katamaranów
Fot. Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO


Szczególnie widowiskowo zapowiadają się wyścigi klasy A. Będą w niej startować polscy zawodnicy, którzy należą do ścisłej czołówki światowej. Ich katamarany to najnowsze żeglarskie konstrukcje "latające" nad powierzchnią wody. W tegorocznych regatach wezmą również udział utytułowani zawodnicy z zagranicy, żeby rozpoznać akwen i przygotować się do przyszłorocznych Mistrzostw Świata klasy A, które odbędą się w Sopocie.

Bardzo interesujące będą także wyścigi klasy Hobie Cat 16, w których startować będzie młodzież z UKS NAVIGO Catamaran Youth Team Poland. Załogi te walczą o medale Mistrzostw Polski oraz o eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które pod koniec tego roku odbędą się w Nowej Zelandii. Punktacja eliminacji jest bardzo wyrównana i właśnie kolejność na Mistrzostwach Polski zdecyduje, która załoga będzie reprezentować Polskę.

Mistrzostwa Polski Katamaranów
Fot. Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO


Regaty widoczne będą z sopockiego molo oraz z sopockich plaż. Start godzina 11.30 w piątek, godzina 12.30 w sobotę i godzina 11.30 w niedzielę. W sobotę o godzinie 12.00 planowana jest parada katamaranów przy sopockim molo. Zapraszamy!
Tagi: Mistrzostwa Polski Katamaranów, katamarany, Navigo, Sopot, zawody
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 August

Wystartowała kolejna edycja regat o Puchar Ameryki; regaty wygrał amerykański jacht "Weatherly" ze skipperem Busem Masbacherem
środa, 15 sierpnia 1962
Odbyły się pierwsze regaty Fastnet na trasie ze startem w Cowes, dookoła Fastnet i metą w Plymouth; regaty wygrał jacht "Jolie Brise"
sobota, 15 sierpnia 1925
Umiera Gustaf Erikson, mieszkaniec Atlantydów, armator ostatnich żaglowców używanych do przewozu różnych ładunków masowych
piątek, 15 sierpnia 1947
Utworzenie w Warszawie Warszawskiego Rzecznego Jacht Klubu
czwartek, 15 sierpnia 1872