TYP: a1

Mistrzostwa Polski Delphia 24 na Volvo Gdynia Sailing Days

wtorek, 12 sierpnia 2014
Informacja prasowa
Rozpoczęła się 15 edycja regat Volvo Gdynia Sailing Days, jedna z największych tego typu imprez w Polsce. W trakcie żeglarskich zmagań na starcie stanie 13 klas żeglarskim, a wśród nich również załogi Delphii 24 (14-17 sierpnia 2014 r.). Zespoły walczyć będą o tytuł Mistrza Polski klasy Delphia 24OD.


Fot. Bartosz Modelski

W ubiegłym roku zwycięzcą gdyńskich zmagań był Zbigniew Kania z Kania Yacht Sailing Team, na jachcie POL 17. W tym roku na tej łódce startuje ekipa Marine Works z Dorotą Dajkowską za sterem. Czy POL 17 przyniesie im szczęście i po raz kolejny uplasuje się na czele stawki podczas Volvo Gdynia Sailing Days? A może któraś załoga sprawi niespodziankę? Z pewnością walka będzie zacięta, bo każdy z zespołów wyrwać chce jak najwięcej punktów. Pierwsze starty zaplanowano na piątek. W sumie ma się odbyć 9 wyścigów, które wyłonią tegorocznego Mistrza Polski. Trzymamy tylko kciuki za dobrą pogodę, aby nie przeszkodziła w rywalizacji żeglarzy.

Aktualnym liderem klasy jest Vectra Sailing Team w składzie Paweł Oskroba i Krzysztof Łodyga, Jacek Dydyń, Remigiusz Horodyski. Ich przewaga nad drugim zespołem jest jednak niewielka, zatem muszą bardzo uważać. Wicelider klasyfikacji Pucharu Polski 2014, Paweł Tarnowski i Apotex Sailing Team bardzo przybliżył się do pierwszego miejsca po rozegranych niedawno regatach Cellfast CUP w Polańczyku. Dzięki zwycięstwu na Jeziorze Solińskim, tracą do załogi Vectry już tylko niespełna 3 punkty. Pozostałe załogi także nie dają za wygraną. Ostatnio świetnie spisał się także team Auto Podlasie.

Oprócz startów na wodzie, organizatorzy Volvo Gdynia Sailing Days przygotowali też atrakcje na lądzie. W Marinie Gdynia powstało „Miasteczko Żeglarskie”, gdzie można m.in.: spotkać się z zawodnikami, wziąć udział w konkursach albo pooglądać przygotowane tam wystawy.

- W tym roku atrakcji będzie jeszcze więcej, gdyż od 15 do 18 sierpnia gościć będziemy również Operację Żagiel. Natomiast poza emocjami sportowymi przygotowaliśmy codziennie podczas trwania imprezy program animacyjny na plaży - informuje Marek Łucyk, dyrektor GOSiR Gdynia.

Będzie można także zobaczyć wyjątkową limitowaną serię Volvo Ocean Race, obejmującą modele V40, V40 Cross Country, V60 i XC60, która przygotowana została specjalnie na znany wszystkim Volvo Ocean Race.

Zapowiadają się zatem kolejne emocjonujące regaty, zwłaszcza, że do końca sezonu Delphii 24OD, oprócz zmagań w Gdyni, pozostały już tylko dwa pucharowe starty - w ostatni weekend sierpnia na Jeziorze Kierskim i zakończenie sezonu w drugiej połowie września na Jeziorze Powidzkim.

 
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 11 December

W wieku 86 lat na Florydzie umiera projektant "Optimista" Clark Mills.
wtorek, 11 grudnia 2001
Powrócił do kraju "Zawisza Czarny" po chyba najdłuższym rejsie w jego historii; w czasie wyprawy statek dwukrotnie okrążył Przylądek Horn, zawinął do ponad 500 portów, przebył ponad 89,5 tysiąca Mm.
sobota, 11 grudnia 1999
Nastąpił start trzech szkunerów do regat przez Atlantyk na trasie Nowy York - wyspa Wight; regaty wygrał James Gordon Bennet.
środa, 11 grudnia 1867