TYP: a1

Mistrzostwa Polski Delphia 24 na Volvo Gdynia Sailing Days

wtorek, 12 sierpnia 2014
Informacja prasowa
Rozpoczęła się 15 edycja regat Volvo Gdynia Sailing Days, jedna z największych tego typu imprez w Polsce. W trakcie żeglarskich zmagań na starcie stanie 13 klas żeglarskim, a wśród nich również załogi Delphii 24 (14-17 sierpnia 2014 r.). Zespoły walczyć będą o tytuł Mistrza Polski klasy Delphia 24OD.


Fot. Bartosz Modelski

W ubiegłym roku zwycięzcą gdyńskich zmagań był Zbigniew Kania z Kania Yacht Sailing Team, na jachcie POL 17. W tym roku na tej łódce startuje ekipa Marine Works z Dorotą Dajkowską za sterem. Czy POL 17 przyniesie im szczęście i po raz kolejny uplasuje się na czele stawki podczas Volvo Gdynia Sailing Days? A może któraś załoga sprawi niespodziankę? Z pewnością walka będzie zacięta, bo każdy z zespołów wyrwać chce jak najwięcej punktów. Pierwsze starty zaplanowano na piątek. W sumie ma się odbyć 9 wyścigów, które wyłonią tegorocznego Mistrza Polski. Trzymamy tylko kciuki za dobrą pogodę, aby nie przeszkodziła w rywalizacji żeglarzy.

Aktualnym liderem klasy jest Vectra Sailing Team w składzie Paweł Oskroba i Krzysztof Łodyga, Jacek Dydyń, Remigiusz Horodyski. Ich przewaga nad drugim zespołem jest jednak niewielka, zatem muszą bardzo uważać. Wicelider klasyfikacji Pucharu Polski 2014, Paweł Tarnowski i Apotex Sailing Team bardzo przybliżył się do pierwszego miejsca po rozegranych niedawno regatach Cellfast CUP w Polańczyku. Dzięki zwycięstwu na Jeziorze Solińskim, tracą do załogi Vectry już tylko niespełna 3 punkty. Pozostałe załogi także nie dają za wygraną. Ostatnio świetnie spisał się także team Auto Podlasie.

Oprócz startów na wodzie, organizatorzy Volvo Gdynia Sailing Days przygotowali też atrakcje na lądzie. W Marinie Gdynia powstało „Miasteczko Żeglarskie”, gdzie można m.in.: spotkać się z zawodnikami, wziąć udział w konkursach albo pooglądać przygotowane tam wystawy.

- W tym roku atrakcji będzie jeszcze więcej, gdyż od 15 do 18 sierpnia gościć będziemy również Operację Żagiel. Natomiast poza emocjami sportowymi przygotowaliśmy codziennie podczas trwania imprezy program animacyjny na plaży - informuje Marek Łucyk, dyrektor GOSiR Gdynia.

Będzie można także zobaczyć wyjątkową limitowaną serię Volvo Ocean Race, obejmującą modele V40, V40 Cross Country, V60 i XC60, która przygotowana została specjalnie na znany wszystkim Volvo Ocean Race.

Zapowiadają się zatem kolejne emocjonujące regaty, zwłaszcza, że do końca sezonu Delphii 24OD, oprócz zmagań w Gdyni, pozostały już tylko dwa pucharowe starty - w ostatni weekend sierpnia na Jeziorze Kierskim i zakończenie sezonu w drugiej połowie września na Jeziorze Powidzkim.

 
TYP: a3
0 0
Komentarze