TYP: a1

Mistrzostwa Europy w klasie Cadet

środa, 10 sierpnia 2016
Informacja prasowa
W dniach 29.07-06.08 2016 rozegrały się Mistrzostwa Europy w klasie Cadet. W zróżnicowanych warunkach wietrznych rozegrano wszystkie planowane wyścigi. Polska reprezentacja liczyła 17 załóg i wyróżniała się w każdym z dwunastu wyścigów. W stawce było 76 załóg z 9 państw.Początek był bardzo mocny, Piotrek Leymańczyk wygrał pierwszy wyścig a kolejny - Paweł Grabowski. Pozostałe załogi były w blisko w wyniku czego w pierwszej szóstce mieliśmy aż cztery załogi a w pierwszej dwudziestce aż dziewięć.

Ostatniego dnia regat rozegrano dwa wyścigi. Ostatni wyścig regat wygrali Paweł Grabowski z Krystianem Krysiakiem zostając nowymi Mistrzami Europy. Dodatkowo w kategorii poniżej 15 lat srebrny medal wywalczył Marcin Jarczewski z Piotrkiem Cendrowskim w załodze. A Miłosz Dołęga ze Stasiem Dann zajęli wysokie szóste miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Link do wyników mistrzostw:
http://cadetec2016.com/results/
Tagi: mistrzostwa, zawody, cadet
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883