TYP: a1

Międzynarodowe Bojerowe Mistrzostwa Polski Klasy DN

piątek, 1 marca 2013
Informacja prasowa
W najbliższą sobotę i niedzielę (2 i 3.03.2013) zostaną rozegrane Międzynarodowe Bojerowe Mistrzostwa Polski Klasy DN. Poniedziałek jest dniem rezerwowym. Regaty odbędą się na Zalewie Zegrzyńskim.

Zalew pokryty jest grubą, ponad 20-centymetrową warstwą lodu. Na lodzie leży 3-centymetrowa warstwa przemoczonego śniegu. W sobotę ma wiać wiatr o prędkości 3-4 m/s i w niedzielę silniejszy 5-7 m/s. Te warunki dobrze rokują i mamy nadzieję na bardzo udane regaty. W praktyce jest to ostatni możliwy termin rozegrania mistrzostw, gdyż za tydzień wszyscy zawodnicy wyjeżdżają na Mistrzostwa Europy, a za dwa tygodnie przewidywane już są wysokie temperatury, które mogą spowodować wytopienie lodu.

Na Zalewie Zegrzyńskim są równolegle rozgrywane Mistrzostwa Polski Windsurfingu Lodowego. Windsurfing lodowy to deska z żaglem, a pod deską trzy płozy. W sobotę i niedzielę Zalew będzie wyglądał bardzo widowiskowo. Po lodzie będzie w sumie jeździło ponad 100 żagli!

Spodziewany się zawodników z wielu krajów, gdyż warunki w Europie nie umożliwiały rozegrania wielu regat i zawodnicy są „głodni” wyścigów. Już dzisiaj na treningu można było zauważyć sportowców z Niemiec i Czech. Nasze mistrzostwa są również doskonałym treningiem i sprawdzianem formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Na razie nie wiadomo gdzie zostaną one rozegrane, gdyż w kraju organizatora, to znaczy Finlandii, na jeziorach zalega duża warstwa śniegu. Jest wielce prawdopodobne, że mogą być one rozegrane w Polsce lub Szwecji.

Jerzy Henke
Komandor
Polska Flota Bojerowa
TYP: a3
0 0
Komentarze