TYP: a1

Meczowe Mistrzostwa Polski

środa, 23 października 2013

Fot. Etnoy
W miniony weekend, w trudnych, jesiennych warunkach rozegrane zostały Meczowe Mistrzostwa Polski w klasach 470, Finn, Laser i Laser Radial. Swoją supremację na krajowym podwórku, po zwycięstwach we flocie, potwierdzili Agata Barwińska (MOS SSW Iława) w Radialu i Piotr Kula (BTŻ Biskupiec) w Finnie.

W pozostałych klasach zwyciężyli Damian Pietruszewski (MOS SSW Iława) w Laserze oraz Kamil Cesarski z Benjaminem Waszkewiczem (Baza Mrągowo) w 470.

Pierwszego dnia regat rozegrano we wszystkich klasach rundę Round Robin. Mimo przenikliwego zimna i wiatru dochodzącego do 25 węzłów, zawodnicy walczyli bardzo ostro i nie brakowało kar. Arbitrzy mieli pełne ręce roboty.

Drugi dzień to pojedynki o dalsze pozycje oraz kolejna seria RR dla sześciu najlepszych w klasach Laser, Radial i Finn. Od początku w każdej klasie swoją dominację pokazywali późniejsi zwycięzcy. Tylko w 470 wyniki pojedynków były ciężkie do przewidzenia i tylko w tej klasie po pierwszej rundzie każdy z każdym przeprowadzono ćwierćfinały do dwóch zwycięstw.

Ostatniego dnia wiatr niemal całkowicie przestał wiać i komisje sędziowskie zdążyły przeprowadzić rundy finałowe w trzech klasach. Dla Lasera Standard wiatru już nie starczyło. Mimo to dwie rundy każdy z każdym dały bardzo uczciwe wyniki.

Wyniki Meczowych Mistrzostw Polski.pdf

Źródło: sport.pya.org.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 July

Szwajcarska "Allinghi" ponownie wygrała najbardziej prestiżowe regaty żeglarskie i zdobyła Puchar Ameryki. W finale pokonała "Team New Zealand". W gronie pretendentów do tytułu walczył hiszpański zespół "Desafio" ze skipperem Karolem Jabłońskim.
wtorek, 3 lipca 2007
Na Atlantyku "Orange 2" przepłynął w ciągu doby 766 Mm.
poniedziałek, 3 lipca 2006
Wyruszyła z Gdańska wyprawa jachtu "Gedania" z zamiarem opłynięcia obu Ameryk. Wyprawą dowodził Kpt. Dariusz Bogucki.
czwartek, 3 lipca 1975
W regatach Bermudy-Europa po raz pierwszy wystartował polski jacht "Komodor" z Kpt. Tadeuszem Siwcem.
środa, 3 lipca 1963