TYP: a1

ME klasy Laser: Marcin Rudawski goni Aleksandra Ariana, Przemysław Machowski wiceliderem MEJ

czwartek, 23 maja 2019
Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ

Aleksander Arian nadal jest liderem, ale Marcin Rudawski awansował na drugą pozycję podczas mistrzostw Europy w klasie Laser Radial w Porto. Z kolei Przemysław Machowski został wiceliderem po 3. dniu zmagań w MEJ klasy Laser 4.7 w Hyeres.
 

W środę pogoda pozwoliła na przeprowadzenie dwóch wyścigów podczas mistrzostw Europy seniorów w klasach Laser Standard, Laser Radial kobiet i mężczyzn w Porto oraz jednego na mistrzostwach Europy juniorów w klasie Laser 4.7 w Hyeres na południu Francji. Obie imprezy mają formułę otwartą więc mogą startować w nich zawodnicy spoza Europy.

Po trzecim dniu zmagań pozycję lidera w klasie Laser Radial utrzymał Aleksander Arian (UKS Sailing Team Rzeszów), który tym razem dwukrotnie był ósmy. Z kolei z pozycji czwartej na drugą awansował brązowy medalista sprzed roku, Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa), po tym jak zajął miejsca czwarte oraz pierwsze i do reprezentacyjnego kolegi traci już tylko trzy punkty. Na osiemnastej pozycji (dziewiętnastej ogólnie) znajduje się Piotr Malinowski z MOS SSW Iława (miejsca 10. i 16.), a dwudziesty pierwszy (dwudziesty drugi ogólnie) jest Michał Krasodomski z AZS AWFiS Gdańsk (miejsca 20. i 4.).

 

W kategorii kobiet Agata Barwińska (MOS SSW Iława) w pierwszym wyścigu była dwudziesta siódma, a w drugim została złapana na falstarcie przy wywieszonej czarnej fladze i zanotowała spadek z pozycji czternastej na dwudziestą (dwudziestą ósmą ogólnie). Natomiast dwudziesta piąta (trzydziesta czwarta ogólnie) nadal jest Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice), po tym jak wpływała na metę dwudziesta druga i dwudziesta pierwsza. Czterdzieste czwarte miejsce (pięćdziesiąte piąte ogólnie) zajmuje Anna Brzozowska z CŻ Szczecin (miejsca 23. i 8.), a sześćdziesiąta szósta (osiemdziesiąta trzecia ogólnie) jest Wiktoria Gołębiowska z MOS SSW Iława (miejsce 30. i 26.). Liderką pozostała brązowa medalistka zeszłorocznych mistrzostw świata, a także igrzysk w Rio de Janeiro, Dunka Anne-Marie Rindom (miejsca 3. i 2.).

 

W klasie Laser Satandard Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoni Szczecin) mijał linię mety dwudziesty szósty oraz szósty w swojej grupie i pozostał na pozycji dwudziestej ósmej (czterdziestej pierwszej ogólnie). Lokatę trzydziestą drugą na trzydziestą (czterdziestą czwartą ogólnie) zamienił natomiast Filip Ciszkiewicz z MKŻ Arki Gdynia (miejsca 6. i 26.), a czterdziesty trzeci (sześćdziesiąty pierwszy ogólnie) jest Tadeusz Kubiak z SEJK Pogoni Szczecin (miejsca 10. i 28.). Na prowadzenie wysunął się mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, Australijczyk Tom Burton (miejsca 2. i 1.), a najlepszy z Europejczyków jest Lorenzo Chiavarini z Wielkiej Brytanii (miejsca 3. i 4.), który w ogólnej klasyfikacji jest drugi.

Tylko jeden wyścig tym razem zaliczyli nasi młodzi żeglarze podczas trzeciego dnia mistrzostw Europy juniorów w klasie Laser 4.7 w Hyeres. Z pozycji trzeciej na drugą awansował Przemysław Machowski (MKS Dwójka Warszawa), pomimo tego, że wpłynął na metę dwudziesty, a z piątej na dziesiątą przesunęła się jego klubowa koleżanka Dominika Raszka, po tym jak była w środę dwudziesta siódma. Czwarte miejsce zajęła natomiast Laura Szulc (ChKŻ Chojnice) i ogólnie jest jedenasta. Tutaj prowadzą Holender Paul Hameeteman oraz Włoszka Beatrice Ini.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na czwartek 23 maja. Regaty potrwają do soboty.
 

Tagi: regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 kwietnia

Linię mety okołoziemskich regat w Portsmouth mija s/y "Copernicus" pod Kpt. Zygfrydem Perlickim.
czwartek, 25 kwietnia 1974
Z Buenos Aires wyruszył w rejs do Polski s/y "Euros"; w czasie nieprzerwanej żeglugi załoga z Kpt. Henrykiem Jaskułą dopłynęła do Helu w ciągu 90 dni po przebyciu 8276 mil.
środa, 25 kwietnia 1973
Z Cannes (z postojem w Giblartarze) wyruszył w samotny rejs przez Atlantyk Alain Gerbault na "Firecrest"; dotarł do Nowego Jorku po 101 dniach żeglugi.
środa, 25 kwietnia 1923
Nieopodal Wysp Kanaryjskich podczas próby bicia rekordu żeglugi 24-godzinnej wywraca się katamaran "Mediatis Region Aquitaine".
wtorek, 25 kwietnia 2006
Henryk Jaskuła zdobywa patent kapitański.
niedziela, 25 kwietnia 1971
Na skały Hamstone w południowej Anglii wpada "Herzogin Cecile".
sobota, 25 kwietnia 1936