TYP: a1

Kurs na Niegocin – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie MONOTYP XV

czwartek, 23 lutego 2012
Kinga Rzucidło

Źródło: www.gospoda.pl
W dniach 24-26 lutego rozpocznie się największa i najważniejsza impreza zimowa na Mazurach. W Rydzewie na Jeziorze Niegocin rozegrają się Międzynarodowe Bojerowe Mistrzostwa Polski w klasie MONOTYP XV.


Monotyp XV to dwuosobowe ślizgi lodowe zaprojektowane w 1931 roku przez Estończyka Erika von Holsta. Zapomniane po wojnie, teraz przeżywają drugą młodość. Na Mazurach znajduje się kilkadziesiąt ślizgów tego typu, zarówno tych wyremontowanych, pamiętających jeszcze powojenne stocznie jak i nowych konstrukcji. Monotyp XV przeznaczony jest dla dwóch osób, sternika oraz załoganta. Ślizg rozwija prędkość 60-90 km/h, a przy odpowiednim przygotowaniu i w sprzyjających warunkach może osiągnąć prędkość ponad 100km/h.

Tradycyjnie już organizatorem Międzynarodowych MP w klasie MONOTYP XV na jeziorze Niegocin jest Polska Flota Monotyp XV – „Gospoda pod Czarnym Łabędziem” w Rydzewie.

24 lutego przewidziany jest przyjazd i zakwaterowanie uczestników w „Gospodzie pod Czarnym Łabędziem”. 25 lutego nastąpi ceremonia otwarcia mistrzostw, która rozpocznie pierwszy dzień regat. 26 lutego rozegra się drugi dzień Międzynarodowych Mistrzostw Polski 2012, uwieńczony ceremonią zakończenia i wręczenia nagród.

Opłata wpisowa wynosi 80 zł za osobę. Należy pamiętać o obowiązkowym ubezpieczeniu. Zgłoszenia dokonywane są za pośrednictwem formularza na adres e-mail: biuro@gospoda.pl lub bezpośrednio u Jerzego Nowakowskiego, właściciela „Gospody pod Łabędziem”, najpóźniej do 24 lutego.

Źródło:
www.gizycko.pl
Gospoda pod Czarnym Łabędziem www.gospoda.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 January

Rozpoczął się w Krakowie X Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties 91; Grand Prix tego festiwalu zdobył zespół "Stare Dzwony".
poniedziałek, 21 stycznia 1991
Urodził się Tadeusz Adamowicz (zmarł w marcu 1980 r.) - instruktor Ośrodka Szkolenia Morskiego w Jastarni i Centralnego Ośrodka Żeglarskiego PZŻ w Trzebierzy. Autor znanej książeczki pt. "Komendy Żeglarskie".
sobota, 21 stycznia 1922