TYP: a1

Kryształowy Żagiel w hołdzie Zydze Perlickiemu

czwartek, 14 września 2017
Informacja prasowa

Rusza kolejna edycja Nagrody Pomorskiego Związku Żeglarskiego Kryształowy Żagiel! Kandydatów zgłaszać można do 2 października.

[t][/t] [s]Fot. Cezary Spigarski[/s]

Kryształowy Żagiel to doroczna nagroda PoZŻ dla najlepszych żeglarzy Pomorza w danym roku. Przyznawana jest od ośmiu lat. Tym razem w kategoriach:

Przyjaciel Pomorskiego Żeglarstwa Roku 2017

Pomorskie Żeglarskie Wydarzenie Roku 2017

Pomorski Żeglarski Rejs Roku 2017

Pomorski Żeglarski Klub Roku 2017

Pomorski Żeglarski Talent Roku 2017

Pomorski Nauczyciel Żeglarstwa Roku 2017

Pomorski Żeglarski Trener Roku 2017

Pomorska Żeglarka Roku 2017

Pomorski Żeglarz Roku 2017

 

– Miło mi poinformować, że ta ostatnia nagroda nosić będzie od tej edycji imię zmarłego niedawno, wybitnego polskiego regatowca z Pomorza, Zygfryda Zygi Perlickiego – mówi prezes PoZŻ Bogusław Witkowski. – To nasz hołd dla tego wielkiego żeglarza.

Warto nadmienić, że Pomorski Żeglarski Talent Roku 2017 zostanie przyznany trzem osobom. Każda z nich, poza tradycyjną statuetką, otrzyma dodatkowo tysiąc złotych.

 

Do zgłaszania kandydatur zapraszamy wszystkich chętnych, w szczególności zaś kluby zrzeszone w PoZŻ. Można to robić do 2 października.

 

Nominowani w poszczególnych kategoriach ogłoszeni zostaną do końca października. Wybierze ich, jak co roku, kapituła, której przewodniczyć będzie marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Laureatów poznamy 2 grudnia, podczas Pomorskiej Gali Żeglarskiej, która odbędzie się tym razem w Przywidzu. Regulamin nagród oraz zgłoszenie pobrać można poniżej:

Regulamin nagród

Wniosek o przyznanie Nagrody PoZŻ

 

Wypełnione wnioski wysyłać należy na adres: andrzej.mielicki@pozz.org.pl.

 

Tagi: nagroda, Kryształowy Żagiel, żeglarz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 June

S/y "Śmiały" z Kpt. Andrzejem Rościszewskim opuścił Świnoujście w rejsie do północnego Hornu.
środa, 10 czerwca 1970
Założono Krakowski Yacht Club, jeden z najprężniej działających w latach sześćdziesiątych i dzisiaj klub studencki w Krakowie.
poniedziałek, 10 czerwca 1963
Na Tamizie rozegrany zostaje pierwszy wyścig wioślarskich ósemek pomiędzy reprezentacją Oxford i Cambridge. Zwycięża osada z Oxfordu.
środa, 10 czerwca 1829