TYP: a1

Król Wiedzy Żeglarskiej - konkurs!

czwartek, 23 kwietnia 2020
Informacja prasowa/Marek Słodownik

Drodzy Wodniacy,

Siedzicie w domu na kwarantannie czy izolacji? Czekacie na lato z nadzieją, że sytuacja szybko się zmieni? Jesteście wytrąceni z corocznego trybu przygotowań do sezonu? 

Centrum Turystyki Wodnej PTTK ma dla was lekarstwo, nie na koronawirusa, lecz na bezczynne siedzenie w domu i wszystkie negatywne tego konsekwencje. Proponuje Wam, wspólnie z Komisją Turystyki Żeglarskiej PTTK, żeglarską podróż w czasie poprzez udział w cyklicznym Konkursie Wiedzy Żeglarskiej. Zmierzcie się w Internecie o tytuł Króla Wiedzy Żeglarskiej sezonu 2020!

 

Konkurs wyłoni wyjątkowego zwycięzcę kilkutygodniowego konkursu, bo zdobycie tytułu nie będzie łatwe, wymagać będzie wszechstronnej wiedzy żeglarskiej i zaangażowania, jedno wszelako możemy Państwu obiecać już dzisiaj- nasz król nie będzie miał możliwości założenia na głowę korony! To będzie korona świadcząca o pokonaniu nudy, zdobytej wiedzy, dzięki samozaparciu i chęci zabawy. 

Co dwa tygodnie na stronie CTW PTTK www.polskieszlakiwodne.pl będziemy zamieszczać zestaw pytań na temat żeglarstwa. Aby wziąć udział w naszej zabawie nie trzeba wychodzić z domu, nie trzeba również dokonywać żadnej rejestracji. Wystarczy odpowiedzi na pytania wysłać na adres e-mailowy konkurs@gmail.com.

Nie będą to pytania łatwe, typu audiotele, ale wymagać będą pewnej wiedzy ogólnej z dziedziny żeglarstwa; zarówno z historii jak też współczesności. Pytania zostały merytorycznie zweryfikowane przez doświadczonych wodniaków z CTW i KTŻ PTTK. Oczywiście rozumiemy, że nikt z nas nie jest Omnibusem i wszystkiego na pewno nie wie, jednak obiecujemy Państwu, że odpowiedzi na pytania z pewnością będą wymagać sięgania do źródeł. Pytania są zróżnicowane; niektóre będą dla większości z Państwa łatwe, ale znajdą Państwo także trudne zagadnienia, wymagające wiedzy szczegółowej, w poszukiwaniu której trzeba będzie przetrząsać zasoby sieci. Nie będą to proste hasła z Wikipedii, trzeba będzie sięgnąć głębiej, być może nie tylko do Internetu, ale także do starych roczników magazynów żeglarskich, książek żeglarskich, być może nawet podręczników z tej dziedziny. Wiele z nich będzie bardzo podchwytliwych! Chcemy pokazać, że nawet czas spędzony w domu w nieco przymusowej sytuacji nie musi być czasem straconym. Gwarantujemy także, że nabyta wiedza zaskoczy wielu z Państwa, być może skłoni do refleksji i pozwoli na poszerzenie zainteresowań. 

Zapewniamy, że nasz konkurs będzie doskonałą okazją do odświeżenia wiedzy, przypomnienia sobie faktów z przeszłości, a także zdobycia nagród rzeczowych. Przewidujemy nagrody specjalne, dla najmłodszych i najstarszych uczestników, dla klubów, z których wywodzić się będzie najwięcej uczestników, być może podpowiedzą nam Państwo jeszcze inne kategorie. 

Co dwa tygodnie uczestnicy będą odpowiadali na pytania zamieszczone na stronie www.polskieszlakiwodne.pl, a równolegle z pytaniami publikowane będą wyniki losowania nagród poprzedniej sesji pytań. Komisja konkursowa zweryfikuje napływające odpowiedzi i stworzy swego rodzaju ranking. Dla najaktywniejszych uczestników przewidzieliśmy nagrody specjalne! A na koniec wśród wszystkich uczestników przeprowadzimy losowanie dodatkowych atrakcyjnych nagród.

Spodziewamy się szerokiego udziału w naszej zabawie znudzonych nieco obecną sytuacją wodniaków, stąd też proponujemy, że nagrody w każdym cyklu będą rozlosowane i wysłane pocztą. Nagrodami w naszym konkursie o tytuł Króla Wiedzy Żeglarskiej sezonu 2020 będą publikacje książkowe o tematyce żeglarskiej i turystycznej, dyplomy, być może również nagrody rzeczowe, rozmowy z potencjalnymi partnerami naszej zabawy trwają. 

Zapraszamy zatem do wspólnej zabawy edukacyjnej, naprawdę warto.

 

Organizator konkursu:

Centrum Turystyki Wodnej PTTK

 

Partnerzy konkursu:

  • Komisja Turystyki Żeglarskiej ZG PTTK

  • Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski

  • JachtFilm  Festiwal– festiwal Filmów Żeglarskich

  • www.wodnapolska.pl  portal dla żeglarzy

  • Interservis sp. z o.o. – organizator targów Boatshow w Łodzi

Tagi: konkurs, żeglarstwo
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 11 August

Zmarł kapitan Henryk Kujawa, konstruktor i współtwórca m.in. jachtów J-140 i J-80 oraz zasłużony członek Jachtklubu Stoczni Gdańskiej
sobota, 11 sierpnia 2018
Na "Iskrze II" podniesiono banderę Polskiej Marynarki Wojennej
środa, 11 sierpnia 1982
W Sztokholmie zbudowano "Vasę", najpotężniejszy okręt Gustawa II Adolfa w tamtym czasie i w tym rejonie. Zaraz po zwodowaniu okręt zatonął; jest dzisiaj eksponowany w Muzeum Okrętu Vasa w Sztokholmie
piątek, 11 sierpnia 1628