TYP: a1

Konkurs Programu Edukacji Morskiej „Wszyscy dbamy o Bałtyk“ przedłużony do 22 maja

sobota, 12 maja 2012
Informacja prasowa
Kto nie zgłosił się jeszcze do ogólnopolskiego konkursu ekologicznego Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku, ma na to czas do 22 maja! Przed każdym z uczestników stoi szansa wygrania fantastycznej nagrody – laureaci konkursu wypłyną w tygodniowe wakacyjne rejsy na pokładach jachtów Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

Konkurs „Wszyscy dbamy o Bałtyk“ realizowany jest przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Gdańsku oraz Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Do udziału zaproszeni są uczniowie szkół gimnazjalnych z całej Polski. Uczestnicy pod opieką nauczyciela prowadzącego mają za zadanie odpowiedzieć na cztery pytania zamknięte i napisać krótką pracę na temat: "Jak dbając o wodę w swoim najbliższym otoczeniu, dbam o Bałtyk". Celem konkursu jest uświadomienie współodpowiedzialności każdego mieszkańca Polski za czystość wody w Morzu Bałtyckim.

„Czy wiecie, że prawie 100% wód w Polsce trafia do Morza Bałtyckiego? Tak, płynąca niedaleko Waszego domu rzeka lub nawet rzeczka też. Każdy z nas ma wpływ na czystość wody. Napiszcie o tym, jak Wy dbacie o Bałtyk i wygrajcie fantastyczną nagrodę: tygodniowy rejs na jachtach Programu Edukacji Morskiej” – do udziału w konkursie zachęca pomysłodawca Programu Edukacji Morskiej Mateusz Kusznierewicz Mateusz Kusznierewicz, Ambasador Miasta Gdańska ds. Morskich.

Nagrodami dla autorów najlepszych prac będą tygodniowe wakacyjne rejsy po Zatoce Gdańskiej i Zalewie Wiślanym na jachtach Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku! Laureaci wezmą także udział w całodniowym szkoleniu w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i w tamtejszym fokarium. W trakcie rejsu gimnazjaliści będą uczyć się sztuki żeglarskiej pod okiem wykwalifikowanych sterników oraz odwiedzą wiele znanych miejscowości, lokalnych muzeów i ciekawych obiektów.

Patronat medialny nad konkursem „Wszyscy dbamy o Bałtyk” objęła Gazeta Wyborcza Trójmiasto, magazyn e! stilo oraz dwutygodnik Victor Gimnazjalista. Sponsorami nagród są Ferrero Polska – producent Kinder Mlecznej Kanapki oraz Grupa LOTOS.

Na zgłoszenia czekamy do 22 maja!

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.programedukacjimorskiej.pl w zakładce Konkursy.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940