TYP: a1

Kobieca załoga w Volvo Ocean Race

poniedziałek, 13 października 2014
Informacja prasowa
Po raz pierwszy po ponad dekadzie w Volvo Ocean Race startuje załoga kobieca. Team SCA wypływa z Alicante w Hiszpanii, aby rozpocząć zmagania w najbardziej prestiżowym wyścigu żeglarskim.Przez kolejne 9 miesięcy dziewczyny polegać będą na trzech rzeczach - niezawodności odzieży technicznej Helly Hansen, swoim profesjonalnym umiejętnościom i swojej łodzi.

Nie bez powodu regaty Volvo Ocean Race nazywane są Mount Everestem zawodów żeglarskich – od ich premiery w 1973 roku Helly Hansen – norweski producent odzieży żeglarskiej – wyposaża najdzielniejszych śmiałków, którzy przystępują do zmagań w tym wyścigu. W tym roku Helly Hansen w pełni wyposaża w odzież żeńską załogę SCA, co jest powodem do dumy i znaczącym momentem w historii norweskiej marki odzieży żeglarskiej Team SCA tworzy 14 wykwalifikowanych I doświadczonych kobiet. Stały się one inspiracją dla projektantów Helly Hansen, którzy uwzględniając naturalne warunki ciała kobiety i dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe w trakcie wyścigu Volvo Ocean Race – zaprojektowali kolekcję damskich sztormiaków, spodni, kombinezonów i butów żeglarskich.

Trasa 38,739 mil morskich to nieustające zagrożenie dla żeglarzy – od kruszącego łodzie lodu południowego oceanu aż po niespodziewane tropikalne cyklony Oceanu Indyjskiego. Podczas regat damski team SCA zmierzy się z sześcioma męskimi załogami, żeglując dookoła świata przez 9 miesięcy, spędzając na morzu nawet do 25 dni bez przerwy. Helly Hansen zaprojektowało każdy centymetr odzieży dla załogi SCA uwzględniając specyfikę anatomii kobiety. Projektując kolekcję uwzględnili nie tylko najwyższą jakość i innowacyjne technologie wodoodpornej i wiatroszczelnej oddychającej membrany Helly TechProfessional ale nie zapomnieli też przy tym o kobiecym designie odzieży.Klasyczne morskie błękity połączone są w uniformach z elementami malinowego różu – taka kolorystyka podkreśla jedność załogi a jednocześnie zapewnia im dobrą widoczność na pokładzie przy wzburzonym morzu. Elementy kolekcji można swobodnie łączyć nie tracąc spójności stylu a jednocześnie zapewniając najwyższą wytrzymałość podczas najcięższych wyzwań jakie morze stawia żeglarzom. "Stworzyliśmy naszą pierwszą w historii damską kolekcję odzieży żeglarskiej tak, aby była symbolem stylu bez utraty jakości" - mówi Erik Burbank, z-ca prezesa globalnego marketingu Helly Hansen. "Załoga SCA zmierzy się z każdym wyobrażalnym środowiskiem morskim – od południowego oceanu po Ocean Indyjski. Nasze wyposażenie ma zapewnić im bezpieczeństwo i widoczność na pokładzie i za burtą".

SCA wybrało Helly Hansen jako oficjalnego partnera ubierającego załogę Volvo Race. Kryteria jakimi się kierowało to przede wszystkim wiodące technologie i skandynawskie wzornictwo marki. Helly Hansen spełnia wszystkie wymagania związane z dziewięciomiesięcznym rejsem - szeroka gama odzieży żeglarskiej, bielizny termo aktywnej i obuwia – ale również znakomita kolekcja odzieży life stylowej inspirowanej żeglarstwem.

"Załoga SCA surowo testowała Helly Hansen już od momentu rozpoczęcia treningów żeglarskich na początku 2013 roku" - mówi Richard Brisius, SCA. "Pracowaliśmy z nimi, aby stworzyć wyjątkową kolekcję damskiej odzieży żeglarskiej. Ta kolekcja musi zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami i będzie odgrywać najważniejszą rolę w osiągnięciu najlepszych wyników naszej załogi".

Helly Hansen zaprojektowało również dedykowaną SCA odzież dla profesjonalistów wspierających team na lądzie oraz dla kibiców załogi – ta kolekcja Helly Hansen dostępna będzie online oraz w pawilonie SCA na każdym etapie wyścigu Volvo Ocean Race.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935