TYP: a1

Kobieca załoga w Volvo Ocean Race

poniedziałek, 13 października 2014
Informacja prasowa
Po raz pierwszy po ponad dekadzie w Volvo Ocean Race startuje załoga kobieca. Team SCA wypływa z Alicante w Hiszpanii, aby rozpocząć zmagania w najbardziej prestiżowym wyścigu żeglarskim.Przez kolejne 9 miesięcy dziewczyny polegać będą na trzech rzeczach - niezawodności odzieży technicznej Helly Hansen, swoim profesjonalnym umiejętnościom i swojej łodzi.

Nie bez powodu regaty Volvo Ocean Race nazywane są Mount Everestem zawodów żeglarskich – od ich premiery w 1973 roku Helly Hansen – norweski producent odzieży żeglarskiej – wyposaża najdzielniejszych śmiałków, którzy przystępują do zmagań w tym wyścigu. W tym roku Helly Hansen w pełni wyposaża w odzież żeńską załogę SCA, co jest powodem do dumy i znaczącym momentem w historii norweskiej marki odzieży żeglarskiej Team SCA tworzy 14 wykwalifikowanych I doświadczonych kobiet. Stały się one inspiracją dla projektantów Helly Hansen, którzy uwzględniając naturalne warunki ciała kobiety i dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe w trakcie wyścigu Volvo Ocean Race – zaprojektowali kolekcję damskich sztormiaków, spodni, kombinezonów i butów żeglarskich.

Trasa 38,739 mil morskich to nieustające zagrożenie dla żeglarzy – od kruszącego łodzie lodu południowego oceanu aż po niespodziewane tropikalne cyklony Oceanu Indyjskiego. Podczas regat damski team SCA zmierzy się z sześcioma męskimi załogami, żeglując dookoła świata przez 9 miesięcy, spędzając na morzu nawet do 25 dni bez przerwy. Helly Hansen zaprojektowało każdy centymetr odzieży dla załogi SCA uwzględniając specyfikę anatomii kobiety. Projektując kolekcję uwzględnili nie tylko najwyższą jakość i innowacyjne technologie wodoodpornej i wiatroszczelnej oddychającej membrany Helly TechProfessional ale nie zapomnieli też przy tym o kobiecym designie odzieży.Klasyczne morskie błękity połączone są w uniformach z elementami malinowego różu – taka kolorystyka podkreśla jedność załogi a jednocześnie zapewnia im dobrą widoczność na pokładzie przy wzburzonym morzu. Elementy kolekcji można swobodnie łączyć nie tracąc spójności stylu a jednocześnie zapewniając najwyższą wytrzymałość podczas najcięższych wyzwań jakie morze stawia żeglarzom. "Stworzyliśmy naszą pierwszą w historii damską kolekcję odzieży żeglarskiej tak, aby była symbolem stylu bez utraty jakości" - mówi Erik Burbank, z-ca prezesa globalnego marketingu Helly Hansen. "Załoga SCA zmierzy się z każdym wyobrażalnym środowiskiem morskim – od południowego oceanu po Ocean Indyjski. Nasze wyposażenie ma zapewnić im bezpieczeństwo i widoczność na pokładzie i za burtą".

SCA wybrało Helly Hansen jako oficjalnego partnera ubierającego załogę Volvo Race. Kryteria jakimi się kierowało to przede wszystkim wiodące technologie i skandynawskie wzornictwo marki. Helly Hansen spełnia wszystkie wymagania związane z dziewięciomiesięcznym rejsem - szeroka gama odzieży żeglarskiej, bielizny termo aktywnej i obuwia – ale również znakomita kolekcja odzieży life stylowej inspirowanej żeglarstwem.

"Załoga SCA surowo testowała Helly Hansen już od momentu rozpoczęcia treningów żeglarskich na początku 2013 roku" - mówi Richard Brisius, SCA. "Pracowaliśmy z nimi, aby stworzyć wyjątkową kolekcję damskiej odzieży żeglarskiej. Ta kolekcja musi zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami i będzie odgrywać najważniejszą rolę w osiągnięciu najlepszych wyników naszej załogi".

Helly Hansen zaprojektowało również dedykowaną SCA odzież dla profesjonalistów wspierających team na lądzie oraz dla kibiców załogi – ta kolekcja Helly Hansen dostępna będzie online oraz w pawilonie SCA na każdym etapie wyścigu Volvo Ocean Race.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 July

W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht
sobota, 12 lipca 2003
S/y "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim minął metę regat TARS 1972 jako dwunasty jacht (czas 30 dni, 16 godzin, 55 minut).
środa, 12 lipca 1972
W Gdańsku zwodowano jacht "Konstanty Maciejewicz"; w pierwszy rejs wyruszył na trasę wokół Ameryki Południowej z przejściem Przylądka Horn ze wschodu na zachód.
poniedziałek, 12 lipca 1971
Umieszczenie "Victory" w suchym doku w Portsmouth.
środa, 12 lipca 1922