TYP: a1

Już w ten piątek rozpoczęcie regat Energa Sailing Cup Srebrny Żagiel Optimista

poniedziałek, 29 lipca 2013
Informacja prasowa
W piątek (2.08), w Poznaniu, rozpoczną się ostatnie regaty z cyklu Energa Sailing Cup. W rywalizacji wezmą udział zawodnicy klasy Optimist. Regaty na wodach jeziora Kierskiego potrwają do niedzieli.

Start pierwszego wyścigu zaplanowano na godzinę 12:00 w piątek. Młodzi żeglarze będą rywalizować o miejsce na podium oraz o punkty w klasyfikacji generalnej cyklu Energa Sailing Cup. Regaty na wodach jeziora Kierskiego potrwają trzy dni. Zakończenie rywalizacji zaplanowano na godzinę 16:00 w niedzielę.

Organizatorzy zaplanowali także wyścig Old Boy oraz wspólnego grilla dla uczestników regat.

Zawody w Poznaniu to ostatnie regaty cyklu Energa Sailing Cup - najważniejszych regat klasy Optimist grupy „A” odbywających się w całej Polsce. Wcześniej odbyła się już rywalizacja w Giżycku, Kamieniu Pomorskim, Krakowie (z powodu braku wiatru nie przeprowadzono jednak żadnego wyścigu), Gdyni oraz Warszawie (z powodu nie sprzyjającej aury przeprowadzono jedynie dwa wyścigi). Zawodnicy, którzy biorą udział w regatach gromadzą punkty do łącznej klasyfikacji końcowej. Czterdziestu najlepszych żeglarzy cyklu weźmie udział w wielkich regatach finałowych Programu w Sopocie (24-25.08). Nagrodą dla zwycięzców będzie dołączenie, na kolejny sezon, do specjalnie utworzonego programu stypendialnego ENERGA Sailing Development Program. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

Wszystkie informacje o programie, regatach oraz aktualna klasyfikacja cyklu znajdują się na stronie internetowej: www.edu.energasailing.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 November

Zmarł Jerzy Tarasiewicz. Człowiek, który przeszedł do historii polskiego żeglarstwa dzięki słynnemu rejsowi przez Atlantyk na tratwie "Chatka Puchatków"
wtorek, 14 listopada 2017
W chińskim mieście Kanton zwodowano pierwszy na świecie w pełni elektryczny statek
wtorek, 14 listopada 2017
W Londynie w wieku 83 lat zmarł Jack Holt, angielski żeglarz, działacz żeglarski i konstruktor jachtowy, m.in. Cadeta, Horneta i Ramblera.
wtorek, 14 listopada 1995
Wyruszył z Gdańska s/y "Swarożyc" z Kapitanem Aleksandrem Bereśniewiczem na pokładzie. Zimowy rejs zakończył się dziewięć dni później, po przebyciu 637 mil.
niedziela, 14 listopada 1971