TYP: a1

Już w ten piątek rozpoczęcie regat Energa Sailing Cup Srebrny Żagiel Optimista

poniedziałek, 29 lipca 2013
Informacja prasowa
W piątek (2.08), w Poznaniu, rozpoczną się ostatnie regaty z cyklu Energa Sailing Cup. W rywalizacji wezmą udział zawodnicy klasy Optimist. Regaty na wodach jeziora Kierskiego potrwają do niedzieli.

Start pierwszego wyścigu zaplanowano na godzinę 12:00 w piątek. Młodzi żeglarze będą rywalizować o miejsce na podium oraz o punkty w klasyfikacji generalnej cyklu Energa Sailing Cup. Regaty na wodach jeziora Kierskiego potrwają trzy dni. Zakończenie rywalizacji zaplanowano na godzinę 16:00 w niedzielę.

Organizatorzy zaplanowali także wyścig Old Boy oraz wspólnego grilla dla uczestników regat.

Zawody w Poznaniu to ostatnie regaty cyklu Energa Sailing Cup - najważniejszych regat klasy Optimist grupy „A” odbywających się w całej Polsce. Wcześniej odbyła się już rywalizacja w Giżycku, Kamieniu Pomorskim, Krakowie (z powodu braku wiatru nie przeprowadzono jednak żadnego wyścigu), Gdyni oraz Warszawie (z powodu nie sprzyjającej aury przeprowadzono jedynie dwa wyścigi). Zawodnicy, którzy biorą udział w regatach gromadzą punkty do łącznej klasyfikacji końcowej. Czterdziestu najlepszych żeglarzy cyklu weźmie udział w wielkich regatach finałowych Programu w Sopocie (24-25.08). Nagrodą dla zwycięzców będzie dołączenie, na kolejny sezon, do specjalnie utworzonego programu stypendialnego ENERGA Sailing Development Program. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

Wszystkie informacje o programie, regatach oraz aktualna klasyfikacja cyklu znajdują się na stronie internetowej: www.edu.energasailing.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 February

Zmarł Janusz Sikorski; był korespondentem wojennym, jachtowym kapitanem żeglugi wielkiej, obieżyświatem i łowcą przygód, wokalistą i instrumentalistą, poetą i kompozytorem, publicystą i współautorem (wraz z Markiem Szurawskim) nadawanej przez kilka lat au
poniedziałek, 27 lutego 1995
Zakończył się w Krakowie VII Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Shanties 88", Grand Prix festiwalu zdobył zespół "Packet" kierowany przez Mirosława Peszkowskiego.
sobota, 27 lutego 1988