TYP: a1

Już w ten piątek rozpoczęcie regat Energa Sailing Cup Srebrny Żagiel Optimista

poniedziałek, 29 lipca 2013
Informacja prasowa
W piątek (2.08), w Poznaniu, rozpoczną się ostatnie regaty z cyklu Energa Sailing Cup. W rywalizacji wezmą udział zawodnicy klasy Optimist. Regaty na wodach jeziora Kierskiego potrwają do niedzieli.

Start pierwszego wyścigu zaplanowano na godzinę 12:00 w piątek. Młodzi żeglarze będą rywalizować o miejsce na podium oraz o punkty w klasyfikacji generalnej cyklu Energa Sailing Cup. Regaty na wodach jeziora Kierskiego potrwają trzy dni. Zakończenie rywalizacji zaplanowano na godzinę 16:00 w niedzielę.

Organizatorzy zaplanowali także wyścig Old Boy oraz wspólnego grilla dla uczestników regat.

Zawody w Poznaniu to ostatnie regaty cyklu Energa Sailing Cup - najważniejszych regat klasy Optimist grupy „A” odbywających się w całej Polsce. Wcześniej odbyła się już rywalizacja w Giżycku, Kamieniu Pomorskim, Krakowie (z powodu braku wiatru nie przeprowadzono jednak żadnego wyścigu), Gdyni oraz Warszawie (z powodu nie sprzyjającej aury przeprowadzono jedynie dwa wyścigi). Zawodnicy, którzy biorą udział w regatach gromadzą punkty do łącznej klasyfikacji końcowej. Czterdziestu najlepszych żeglarzy cyklu weźmie udział w wielkich regatach finałowych Programu w Sopocie (24-25.08). Nagrodą dla zwycięzców będzie dołączenie, na kolejny sezon, do specjalnie utworzonego programu stypendialnego ENERGA Sailing Development Program. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

Wszystkie informacje o programie, regatach oraz aktualna klasyfikacja cyklu znajdują się na stronie internetowej: www.edu.energasailing.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 11 May

Patent kapitański zdobywa Krzysztof Baranowski.
wtorek, 11 maja 1965
Cztery kluby - Klub Żeglarski w Chojnicach, Polski Klub Jachtowy w Gdańsku, Wojskowy Klub Żeglarski, Sekcja Wioślarska AZS Warszawa powołały na spotkaniu w Tczewie Polski Związek Żeglarski z siedzibą w Warszawie, na czele którego stanął Józef Klejnot-Turs
niedziela, 11 maja 1924