TYP: a1

II Ogólnopolskie Spotkanie Seniorów Żeglarzy w Gdyni

środa, 21 stycznia 2015
Informacja prasowa
18 kwietnia (sobota) odbędzie się w Gdyni II Ogólnopolskie Spotkanie Seniorów Żeglarzy. Pomorski Związek Żeglarski zaprasza!

Seniorzy
Uczestnicy I Ogólnopolskiego Spotkania Seniorów Żeglarzy. Autor: Jędrzej Szerle

To ma być drugie tego rodzaju wydarzenie w Polsce – okazja do spotkań po latach, gorących dyskusji i wymiany doświadczeń. Pierwsze odbyło się przed rokiem i spotkało się z gorącym przyjęciem środowiska.

Podobnie jak poprzednią tegoroczną imprezę również organizuje Pomorski Związek Żeglarski wspólnie z, działającym przy nim, Kołem Seniorów Żeglarstwa.

Zjazd odbędzie się w siedzibie PoZŻ w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11 (wejście od Skweru Kościuszki, naprzeciw okrętu-muzeum „Błyskawica”, parter budynku YKP Gdynia). Szczegóły poniżej.

II Ogólnopolskie Spotkanie Seniorów Żeglarzy

Termin – 18 kwietnia 2015 r.
Miejsce – siedziba PoZŻ

RAMOWY PROGRAM:

godz. 10 – otwarcie zjazdu, przywitanie gości przez prezesa PoZŻ Bogusława Witkowskiego
godz. 10.10 – prezentacja działalności PoZŻ w roku 2014 i plany na 2015 – Tomasz Falba, kierownik Biura Prasowego PoZŻ
godz. 11 – wyjazd do Szkoły Morskiej w Gdyni
godz. 14.00 – 15.00 – obiad
godz. 15.30 – obrady (prowadzi Zbigniew Klupiński, prezes Koła Seniorów Żeglarstwa przy PoZŻ)
godz. 18 – zamknięcie zjazdu

KOSZTY: Podróż i ewentualne noclegi uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Koszty kateringu, obiadu oraz transportu do i ze Szkoły Morskiej w Gdyni pokrywa PoZŻ.

ZGŁOSZENIA:
Chętnych do wzięcia udziału w Spotkaniu zapraszamy do zgłaszania się do Zbigniewa Klupińskiego, tel. 665-060-526 e-mail: zklup@onet.eu. Na zgłoszenia czekamy do końca lutego.
Tagi: Spotkanie Seniorów Żeglarzy, PoZŻ, Gdynia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956