TYP: a1

Dni Morza Sail_Szczecin 2016 za nami

poniedziałek, 13 czerwca 2016
Paweł Cielecki
Ponad 30 większych jednostek i dziesiątki mniejszych jachtów, łodzi motorowych, kajaków i wszelkiego innego sprzętu pływającego prezentowało się dumnie na szczecińskim nabrzeżu podczas dni Morza, jakie odbyły się w dniach 10 - 12 czerwca.


 

Program tegorocznych Dni Morza Sail_Szczecin aż pękał w szwach a uczestniczenie we wszystkich wydarzeniach było wręcz niemożliwe. Każdy natomiast mógł znaleźć coś dla siebie. Główną atrakcją było oczywiście zwiedzanie jednostek oraz możliwość odbycia rejsu po Odrze. Do zwiedzanie statków ustawiały się kolejki a załogi z uśmiechem na twarzy przyjęły wszystkich oczekujących. Największym zainteresowaniem cieszył się „Dar Młodzieży”, chociaż niewiele mniejsze kolejki były do „Nao Victoria”, ORP „Toruń” a także ORP „Iskra”.

 

Całości towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu gwiazd polskich i zagranicznch: Golden Life, Big Day, Róż Europy, Rezerwatu, Klezmafour, Alphaville. Zorganizowane były również dwie mniejsze sceny szantowo-folkowe : jedna na Łasztowni a druga, co ciekawe, na pokładzie ORP „Toruń”, a wystapiły takie gwiazdy jak Stary Szmugler, EKT Gdynia, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, Ryczące Dwudziestki, Qftry, Bubliczki. Entuzjaści muzyki poważnej na Cmentarzu Centralnym mogli posłuchać koncertu „Tym, którzy nie powrócili z morza…” w wykonaniu znanego solisty Janusza Lewandowski ego wraz z Orkiestrą Opery na Zamku.Bardzo ciekawym punktem programu był goszczący po raz pierwszy w Szczecinie Festiwal Food Trucków. Niezliczone wręcz ilości ludzi oblegało przez cały czas trwania imprezy kilkanaście ciężarówek serwujących burgery, hot dogi, pierożki, pizze, frytki, kasztany, owoce w czekoladzie, zapiekanki, placki czy burrito. Ogromne zainteresowanie sprawiało, że na swój smakołyk trzeba było czekać nawet ponad godzinę. Z opinii spotkanych osób oraz własnego doświadczenia – było warto.Bardzo ciekawy program oraz moc atrakcji przygotowano także dla najmłodszych. W Strefie Dziecka na Placu Adama Mickiewicza odbywały się interaktywne koncerty i animacje, w Strefie Młodego Naukowca na ciekawskich czekały wykłady i eksperymenty, nie zabrakło też dmuchanych zamków, zjeżdżalni, ścianek wspinaczkowych czy malowania twarzy. Jak się okazało, najmłodszym bardzo spodobał się także most pontonowy między Łasztownią a Wałami Chrobrego, przygotowany dla ułatwienia komunikacji przez wojsko.Wisienką na torcie podczas Dni Morza była oczywiście parada żaglowców, które pięknie się prezentowały opływając dookoła Wyspę Grodzką.
Jaka to była impreza? Ponad 30 jednostek udostępnionych do zwiedzania, dziesiątki koncertów, wydarzeń kulturalnych i artystycznych, około 125000 osób (dane organizatorów) a wszystko to we wspaniałej scenerii Wałów Chrobrego, Wyspy Grodzkiej i Łasztowni. Było to istne święto żeglarzy, motorowodniaków a także ludzi, którzy po prostu lubią dobrą zabawę.Tagi: Dni Morza Sail_Szczecin, żaglowce
TYP: a3
0 0
Komentarze